ENEMAC Kenetleme Teknolojisi İle Takımların Kenetlenmesi | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

ENEMAC Kenetleme Teknolojisi İle Takımların Kenetlenmesi

 

  Üretim teknolojisindeki koşullar ve gereksinimler giderek daha karmaşık hale geliyor. Bunun yanı sıra, kullanıcılar, ekonomik ve dolayısıyla rekabetçi üretime devam etmek için basit ve uygun maliyetli çözümler arıyorlar. ENEMAC Kenetleme Teknolojisi ile esneklik, daha kısa kurulum ve üretim süreleri, operasyonel güvenlik ve verimlilik artışı sunuyor. Mekanik ve hidromekanik kenetleme elemanları alanında ENEMAC, çeşitli güç kenetleme sistemleri ve hidro-mekanik yay kenetleme sistemleri ile esnek ve güvenilir kenetleme teknolojisini cazip bir fiyatla sunmaktadır.

  Seri, 40 kN'ye kadar nominal kapama kuvveti 200 kN'ye kadar varan ESB güç sıkıştırma somunlu tork kolu ESBS / ESBT ile kontrollü kelepçelemeden ve 180 kN'ye varan ESD tipi ürünleri içerir. Bu ürünler için, nispeten düşük torklar, bir iç dişli oranıyla yüksek eksenel kuvvetlerde dönüştürülür. Güç sıkıştırma vidası ESS durumunda, sıkıştırma torku 250 kN'ye kadar olan sıkıştırma kuvvetlerinde bir kama sıkıştırma sistemi ile dönüştürülür. Bunun için M 36'dan TR 100'e kadar diş boyutları mevcuttur. Yaylı kelepçe silindirleri olarak adlandırılan disk yay ve hidrolik kombinasyonu ile 350 KN'ye kadar sıkıştırma kuvvetleri mevcuttur. Hidrolik beslemenin yalnızca bu ürünlerin montajı ve sökülmesi sırasında mevcut olması gerekir, çalışma sırasında eksenel kuvvet, salt mekanik olarak bir disk yay tertibatı tarafından tutulur.

  Bu yenilikçi kelepçe teknolojisi, hem kelepçeler ve braketler gibi basit parça tutma ekipmanlarına hem de ayrıntılı güç kaynağı ve kontrol sistemleriyle yarı ve tam otomatik kelepçe elemanlarına gerçek bir alternatif sunar. Özellikle pres ve zımbalarda çelik parçaların imalat sürecinde, kelepçeleme elemanları, gerekli alet ve ekipmanların sıkıştırılması sırasında düşük el kuvvetleri ile işyerlerinin yüksek derecede güvenliğine ve insancıllaştırılmasına katkı sağlamaktadır.