Shinjo, Alman "Flowform"u Japonya'da üretip satacak | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Shinjo, Alman "Flowform"u Japonya'da üretip satacak

 

  Shinjo Manufacturing (Osaka), Arnold Umfomtechnic GmbH & Co.KG'nin bir ürünü olan "Flowform"u 2021 baharında Almanya'da üretmeye başlayacak. Shinjo'nun uzun süredir ortağı olan Arnold, 2008 yılında otomobillerin ağırlığını azaltmak için gerekli olan farklı malzemeleri birleştirme teknolojisi olan "Flowform"u geliştirdi.

  Son zamanlarda meydana gelen çevresel değişiklikler, gelişimin arka planını büyük ölçüde etkiledi. Otomobiller de dahil olmak üzere ulaşım sektöründen kaynaklanan CO2 emisyonları toplam emisyonların %20'sini oluşturmaktadır ve CO2 azaltımı otomobil endüstrisi için önemli bir konu haline gelmiştir. Otomobillerin ağırlığının azaltılması CO2'i azaltmada etkili olsa da, farklı malzemeleri birleştirme teknolojisinde sorun vardı ve Arnold bu sorunu çözmek için "Flowform"u geliştirdi.

 "Flowform" teknolojisi, Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri, Çin  otomobil üreticileri tarafından kullanılan, ve gövdenin diğer bölümlerindeki şok kuleleri ve elektrikli araçlar için pil paketlerinde kullanılan  "kendinden kılavuzlu erkek vidalı rulo kalıplı vidadır". Özellikleri; (1) pilot delik gerektirmez, (2) tek taraftan yapı mümkündür, (3) yapıştırıcı ile birlikte kullanılabilir, (4) yerinden çıkarılabilir ve (5) farklı malzemeler ile birleştirilebilir.

  Şirket, 2019 yılında Japonya'da "Flowform" üretimi ve satışı için Arnold ile bir lisans anlaşması imzaladı ve Japonya'da üretimin başlaması için üretim tesislerini hazırlamak üzere harekete geçti. Ocak 2020'de Almanya'dan imalatın temeli olan özel bir haddeleme makinesi sipariş edildi. "Flowform" un yerli üretimi, Japonya'daki kullanıcılara istikrarlı bir tedarik sağlayan önemli bir girişimdir. Yurt içi satışlar, şirketin kardeş şirketi Miwa Kohan (Aich) ile birlikte gerçekleştirilecek.