Kaynak Saplamaları Montajında RIVST80 | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Kaynak Saplamaları Montajında RIVST80

  Bologna (İtalya) merkezli Rivit Srl, montaj ve sac işleme için bağlantı sistemleri ve aletlerinin üretiminde ve dağıtımında lider olarak İtalya'da tanınmaktadır. 45 yıllık tecrübesiyle endüstri için ‘’kör perçinler, perçin somunları, kendinden perçinli, kaynak saplamaları, kör cıvatalar, mandallar, kafes somunları, yaylı klipsler’ gibi geniş bir ürün yelpazesi sunarak kurulumlar için ilgili araçları geliştirmektedir.

   Rivit kapasitör deşarj kaynak saplamaları; çelik, paslanmaz çelik, alüminyum, pirinç yüzeyler gibi rulman parçası ile sabitlenecek parça arasında birleşim oluşturmak için kullanılır. Perçin kaynak saplamaları sayesinde uygulama yapılan dış yüzey estetiğini koruyacak şekilde pürüzsüz kalır. Kaynak saplamaları yelpazesi, dayanıklı ve su geçirmez bağlantılardan yapılmıştır.
  
  Ürün kör olarak yerleştirilebildiği ve sacın her iki tarafından erişim gerektirmediği için uygulaması oldukça kolaydır. Saplamalar aynı malzemeden plakalara kaynaklanabilir. Dişli saplamalar, iç dişli kılavuzlu saplamalar, 1 veya 2 kontak fastonları ve yalıtım çivileri ‘’çelik,  AISI304 paslanmaz çelik, alüminyum, pirinç’’ arasından seçim yapabilir.

  Kaynak saplamalarının montajında, M8'e kadar olan saplamalar için kapasitör boşaltma saplama kaynak aleti RIVST80 kullanılmasını şiddetle tavsiye ediyor. Tamamen elektronik olduğundan herhangi bir aşınmaya maruz kalmıyor ve hat voltajındaki değişiklikleri otomatik olarak dengeliyor. Aletle birlikte gelen tabanca, kontak kaynak sistemine göre çalışmaktadır. Kaynak cihaz ağırlığı 13 Kg , Tabanca ağırlığı ise 0,7 Kg’dır. Çivilerin merkezlenmesi, bir merkezleme şablonu aracılığıyla bir dış çizgi izlenerek yapılabilmektedir.