Daimler AG, İstanbul'da Küresel Teknoloji Merkezi Kuracak  - BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Daimler AG. İstanbul'da Küresel Teknoloji Merkezi Kuracak 

 

 

  Alman çok uluslu otomotiv şirketi Daimler AG, İstanbul'daki Global IT Solution Delivery Center'ın (SDC) sorumluluğunu genişletmeyi planlıyor.

 Daimler, İstanbul'daki SDC'sinin 2021'de Daimler Mobility için bir yazılım geliştirme üssü haline gelecek ve küresel hizmetler sağlayacak Daimler Mobility Global Technology Hub'ı kuracağını duyurdu. 

 Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu Üyesi ve Global BT SDC Direktörü Vidin Engindeniz, "Daimler AG'nin Türkiye'ye olan inancı ve güveni her geçen yıl artıyor" dedi. Engindeniz, SDC'nin sadece otomotiv sektörü için değil aynı zamanda önemli bir yazılım geliştirme ve inovasyon için de merkez olarak konumlandırıldığının altını çizdi. "Daimler Mobility Global Technology Hub, küresel olarak hizmet veren dünyadaki ilk teknoloji merkezi olacak" diye ekledi.

 Daimler Global IT SDC, 2013 yılından beri Daimler bünyesinde yürütülen küresel siber güvenlik operasyonlarında kritik bir rol üstleniyor. Merkez, SAP (Sistem Analizi ve Program Geliştirme) ve yaygınlaştırma alanlarında Almanya'dan Japonya'ya 40'tan fazla ülkeye hizmet veriyor.