Würth Group: Çok Kanallı Strateji, Başarının Garantörü. | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Würth Group: Çok Kanallı Strateji, Başarının Garantörü Olmaya Devam Ediyor


 Yıllık ön mali tabloya göre; Würth Grubu 2020 yılında 14,41 milyar Avro satış hacmi bildirdi ve bu rakam bir önceki yılın biraz üzerinde gerçekleşti (2019: 14,27 milyar Avro, + yüzde 0,9, kur etkilerinden arındırılmış: + yüzde 2,0).
"Ana işimizdeki bağlantı ve montaj malzemeleri tedarik ettiğimiz ticaret alanları, işimiz üzerinde olumlu bir etkiye sahip olup sistemik bir önem taşıyor. Çok kanallı stratejimiz ile müşterilerimize tedarik için ihtiyaç duydukları tedarik seçeneklerini sunuyoruz. Pandemi koşullarında malzeme kullanımı. Dijital satışımızın istikrarlı bir şekilde genişlemesiyle, biz ve müşterilerimiz için doğru stratejiye sahip olduğumuzu gösterir."
Robert Friedmann, Würth Group Merkez Yönetim Kurulu Başkanı


 Grup, çok kanallı stratejisiyle performansını istikrarlı bir seviyede sürdürmüş, uluslararası konumlanması ve farklı iş segmentlerinde çeşitlenmesi yoluyla riskleri yaygınlaştırmıştır. 2020'deki satışların gelişimi, salgının bireysel sektörler ve pazarlar üzerindeki farklı etkilerini yansıtıyor: İnşaat Bölümü (yüzde +12,3) ve aynı zamanda Alman Elektrikli Toptan Satış Birimi (yüzde +10,8) iki basamaklı aralıkta seyreden büyümesiyle çok iyi performans gösterirken otomotiv ve makine mühendisliği sektörlerine doğrudan tedarik sağlayan birimlerdeki satışlar düştü.

 Grup, inovasyon stratejisini kriz zamanlarında da planladığı şekilde yoğunlaştırmaya devam ediyor: Künzelsau'daki genel merkezdeki İnovasyon Merkezi'nin 2022'de açılması planlanıyor. Yatırım yapılan toplam tutar yaklaşık 70 milyon Euro olup bununla15.000 metrekarelik alan üzerine son teknoloji laboratuarlar ve atölyeler inşa ediliyor.

 E-ticaret satışları, 2020'de 2,8 milyar Avro'ya yükselerek yüzde 5,8 ortalamanın üzerinde bir büyüme gösterdi. Bu, bu temas noktasının toplam Grup satışları içindeki payını bir puan artırarak yüzde 19,3'e çıkardı. Temas kısıtlamaları ve kapanmalar nedeniyle, COVID-19 krizinin bir sonucu olarak işler giderek artan bir şekilde dijital satış kanallarına kaydı. İster çevrimiçi mağaza, Würth Uygulaması veya e-tedarik çözümleri: Dijitalleştirme stratejisinin tutarlı takibi ve finansal istikrarı sayesinde Würth, salgın sırasında bile müşterileri için güvenilir bir ortak ve tedarikçi olmaya devam ediyor. E-ticaret, çok kanallı stratejinin bir parçası olarak bir kez daha önem kazandı.  Almanya'da, Würth Grubu yüzde 2,8 oranında büyüme elde ederken, Adolf Würth GmbH & Co. KG, Grubun ana şirketi olarak yüzde 7,4 büyümüştür. Almanya dışında, Würth Group'un satışları yüzde 0,4 oranında düştü.
 

İşletme sonucu
 Ön hesaplamalara göre, Würth Group'un faaliyet sonucu 770 milyon Euro ile net bir önceki yılki seviyesinde kaldı (2019: 770 milyon Euro).
İstihdam
 COVID-19 krizine rağmen, personel sayısını azaltmayıp, tersine: Çalışan sayısı 453 artarak 2020'de 78.686'dan 79.139'a yükseldi. Almanya'da çalışan sayısı 24.514'le yüzde 0,7 oranında bir artışa denk geliyor. Grubun şu anda maaş bordrosunda 33.176 satış ekibi çalışanı var.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Genel Görünüm
 Ekonomik tahminler ihtiyatlı bir şekilde iyimser. Yine ikinci kapanmada, Alman ekonomisi güçlü durumda, ancak değişken durum net bir tahminde bulunulmasına izin vermiyor. Friedmann, umutlarını bir bütün olarak küresel değişimlere bağlıyor.
 

Robert Friedmann, Würth Group Merkez Yönetim Kurulu Başkanı
"Aşılamalar küresel olarak başladı. 20 Ocak'ta, yeni başkan Amerika Birleşik Devletleri'nde göreve başladı. Bu, önemli ticari ilişkilerin yeniden canlanacağı ve önemli ittifakların yeniden başlatılarak belirsizlik ve huzursuzluğun yerini alacağına dair umut veriyor. Bu,  önde gelen ekonomik kurumların olumlu ekonomik görünüme işaret ettiği küresel ekonominin yeniden ivme kazanmasına yardımcı olacaktır." Dedi.