TR VIC Spa, Tesisine Carlo Salvi Makineleri Satın Aldı | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

TR VIC Spa. Tesisine Carlo Salvi Makineleri Satın Aldı

 

 Trifast Plc Şirketler Grubunun bir parçası olan uluslararası bağlantı elemanı uzmanı TR VIC Spa, Avrupalı müşterilerin artan ve evrilen gereksinimlerine yanıt olarak son teknoloji bağlantı makinelerine önemli bir yatırım yaptı. Yüksek hassasiyetli Carlo Salvi soğuk şekillendirici, büyüyen makine portföyünün en yeni üyesi olup, Avrupa'daki otomotiv, ev aletleri ve elektrik sektörlerindeki üst düzey uygulamalar için üretim kapasitesini daha da artırmaktadır.

 

Yüksek teknoloji soğuk şekillendirme yeteneği
 Gelişmiş Carlo Salvi 1 Kalıp 2 Vuruş Presi, soğuk şekillendirmede en yüksek verimliliği sağlar ve dakikada 190 parçaya kadar yüksek hızda işlenmemiş vida gövdesinin yanı sıra katı parçaların üretimi için özel olarak geliştirilmiş ve tasarlanmıştır. TR’nin uygulama mühendisliği uzmanlığını tamamlayan bu yüksek teknolojili pres makinesi, TR’nin tedarik ettiği çeşitli farklı sektörlerde gelişen uygulamalar için bağlantı elemanlarının üretiminde gereken teknik hassasiyeti ve çok yönlülüğü sağlar.

 

Yatırım ve değişen pazarlara yanıt verme
 TR VIC, 2014 yılında satın alınmasından bu yana, otomatik paketleme ve etiketleme makinesi, ısıl işlem hattı, yüksek kaliteli sivriltme makinesi ve yüksek sınıf Keyence mikroskobu içeren laboratuvar ekipmanı dahil olmak üzere üretim ekipmanına önemli ölçüde yatırım yapmıştır. Tüm bu iyileştirmeler, kimi zaman üretimi yarı zamanda ikiye katlayacak şekilde üretkenlikte keskin bir artışa neden oldu.

Şirket, işgücünü, müşteri tabanını genişleterek, süreçleri ve teknolojileri iyileştirerek önemli ölçüde büyüdü ve aynı zamanda kalite akreditasyonlarını, en  son olarak da, Covid-19 salgını sırasında IATF 16949'u elde etti. Son birkaç aydır TR VIC, olağan şekilde  şirkete ve daha yeni, daha hızlı ekipmana müşterilerin yararına yatırım yapmaya devam ederek gelişen pazara yanıt veriyor.

 

 TR VIC İtalya Satış ve Operasyon Direktörü Karol Gregorczyk şunları söyledi: “Makine kapasitesi, operasyonel verimlilikteki sürekli iyileştirmelerimizin bir parçası olarak sürekli gözden geçirdiğimiz bir alandır. Yerinde imalatımızla, ısmarlama ürünler geliştirerek müşterilerimize gerçek değer katabiliriz - yeni makinemiz, zaten etkileyici olan üretim yeterliliğimizi güçlendiriyor. 

“Yatırımın gelişmek için kritik önem taşıdığını anlıyoruz ve bu nedenle üretim yeteneklerimizi ve rekabetçi konumumuzu sürekli büyütmeye ve geliştirmeye kararlıyız. Çalıştığımız sektörler, yalnızca en gelişmiş işleme tekniklerinin sağlayabileceği hassasiyet, hız ve kalite kombinasyonunu gerektiren son derece talepkar sektörlerdir. "

Carlo Salvi'nin Operasyon Direktörü Marco Pizzi şu yorumda bulundu: “Modern/eklenti makineleri tedarik ederek soğuk dövme makinelerine yaptığı süreğen yatırımlarında TR VIC'i desteklemekten memnuniyet duyuyoruz. Carlo Salvi ve TR VIC arasındaki mükemmel işbirliği, hızlı devreye almaya ve makinelerin teslimattan itibaren 48 saat içinde çalışmaya başlamasına olanak sağladı."