Optimas IATF Sertifikasyonunu Tamamladı | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Optimas IATF Sertifikasyonunu Tamamladı


 Küresel bir endüstriyel üretici/distribütör ve servis sağlayıcı olan Optimas Solutions, Pune, Hindistan'daki mükemmeliyet merkezini ve  Mexicali Meksika ile Lockbourne, Ohio'daki yeni dağıtım sitelerini ekleyerek dünya çapındaki operasyonları için IATF Sertifikasyonunu tamamladığını ve bağlantı elemanı endüstrisinde benzeri olmayan bir kalite güvence sertifikası düzeyinde konumlandığını duyurdu.

 IATF Sertifikasyonu, Uluslararası Otomotiv Görev Gücü tarafından verilmekte olup otomotiv endüstrisi ve ötesinde en yüksek kalite güvencesini temsil eder. Bu, şirketin yıllık ISO 9001 sertifikasyonu ile birlikte, tüm küresel operasyonları ilk kez bu sertifikasyon seviyelerine ulaşan Optimas için önemli bir işarettir.

 Optimas Kalite Başkan Yardımcısı Gabriela Gallegos; “Dünya çapındaki örgütümüzün tamamı, hem üretim hem de dağıtım, mühendislik ve tedarik zinciri yönetimi bakımından sınıfında en iyi kalite yönetim sistemlerini temsil eden IATF sertifikasını elde etmek için ekip olarak çok çalıştı. Optimas'tan en yüksek kalite düzeyini bekledikleri için bu müşterilerimiz için anlamlıdır,” dedi. "Endüstriyel pazarlarda IATF sertifikası alan tedarikçilerin oranı yüzde 15'i geçmezken biz bu seçkin grubun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz."

 Optimas CEO'su Marc Strandquist'e göre bu başarı; yeni işler üstlenmek ve mevcut müşterilerle yeni seviyelerde çalışmak için daha fazla kapı açıyor. "Otomotiv endüstrisinin dışında, iş dünyasında birinci sınıf bir kalite güvence seviyesi olarak tanınan IATF tescilli çok az bağlantı elemanı tedarikçisinden ve üreticisinden biriyiz" dedi. "Geçen Ağustos ayında açıklanan Üretim Çözümleri stratejimiz, müşterilerimiz ve tedarikçilerimiz için bir kez daha meyvesini veriyor."
 

 1999 yılında IATF, ISO/TS 16949 standartlarının ilki ile otomotiv sektörü için tedarik zincirinde dünya çapındaki farklı değerlendirme ve sertifikasyon sistemlerini uyumlu hale getirmeyi hedeflemiştir. IATF 16949 standardı, ürünlerinin sürekli olarak müşteri gereksinimlerini karşılamasını ve kalite ve müşteri memnuniyetinin sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak isteyen şirketler ve kuruluşlar için rehberlik ve araçlar sağlar. IATF 16949 standardı tamamlayıcı bir standart olup ISO standartları ile birlikte kullanılır ve dünya çapında otomotiv üretimi için ortak ürün ve süreç geliştirmeye yönelik ortak bir teknikler ve yöntemler kümesini ifade eder. Standartlar sıklıkla otomotiv endüstrisi dışında kullanılır ve diğer imalat sektörlerinde yüksek uygulanabilirlik seviyelerinin bir kanıtıdır.