NejiLaw'ın L / R-ΔLoc'u G-SHOCK için benimsendi | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

NejiLaw'ın L / R-ΔLoc'u G-SHOCK için benimsendi

NejiLaw (Tokyo), cıvata yüzeyinde üç boyutlu bir yapı ile özel bir diş şekli oluşturarak, geleneksel bir spiral yapıya sahip olmadan, hem sağ hem de sol spiralli bir ""L / R vidası" yaptı. Son yıllarda, çeşitli geliştirilmiş ürünler hızla ticarileştirilmiş ve benimsenmiştir.

Şirket tarafından geliştirilen "L / R vidası", sürtünme kuvveti ile gevşemeyi önleme işlevinden farklıdır ve mekanik olarak yapısal ve sağlam bir şekilde bağlama durumu elde etmek mümkündür. Prensip, erkek dişli cıvatalara hem sağ hem de sol spiral somunların takılması ve bu somunların mekanik olarak birbirine bağlanması ve böylece her iki somunun birbirine sıkılmasıdır. Yönlendirilme suretiyle gevşemeyi tamamen kapatan bir mekanizmadır.

Bu prensibi uygulayan "L / R-ΔLoc" (L / R Delta Lock), Ekim 2018'de Casio Computer'ın saat markası "G-SHOCK" un öncü modeli olarak kabul edildi.

L / R-ΔLoc, kayış sabitleme parçasına takılacak bir pim parçasına sahiptir ve pim parçasının ucunda bir L / R vida yapısı oluşturan bir erkek vida parçası oluşturulmuştur. Sağ taraftaki somunları sırayla vidalayın ve sıkın. İlk sıkılan sol somununun arka ucu üçgen bir kısma sahiptir ve sonra sıkılan sağ somunun ucundaki silindirik kısım, üçgen kısma takılırken sabitlenir.

Silindirik kısmın iç çevre uzunluğu ve üçgen kısmın dış çevre uzunluğu önceden birbirine yaklaşık olarak eşit olacak şekilde ayarlanmıştır ve silindirik kısım, her ikisinin de bağlantısına göre üçgen kısım boyunca oturacak şekilde kademeli olarak deforme edilir.

Parçanın deformasyonu plastik deformasyon aralığına ulaşacak şekilde tasarlanarak, kalıntı elastikiyet tarafından basınç-kaynaklaması ile sert bir kilitlenme durumu gerçekleştiren mekanizmadır. Bu mekanizmanın gerçekleştirilmesiyle, L / R-ΔLoc şiddetli şok titreşimi ile bile gevşemez ve tahribatsız bir şekilde sökülüp tekrar tekrar kullanılabilir.