PEEK, Bülte'nin Yeni Ürün Gamı  | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

PEEK, Bülte'nin Yeni Ürün Gamı 

Bülte, 60 yılı aşkın bir süredir tüm endüstri sektörlerinin plastik koruma ve bağlantı elemanları ihtiyaçlarını karşılamasını desteklemektedir. Almanya, İngiltere ve Fransa'da kurulan uluslararası profilli aile şirketi, bu sonbaharda yeni bir ürün gamını piyasaya sürüyor: mühendislik uygulamalarında kullanılan organik bir ısılplastik polimer olan PEEK. 

Sınıfının en üst düzey plastiklerden biri olarak kabul edilen PEEK, yüksek sıcaklıklarda (yağlar, hidrokarbürler) tutuşu olan mükemmel mekanik ve kimyasal direnç özelliklerine sahip bir ısılplastiktir.

Sağlamlığı nedeniyle PEEK, yataklar, piston parçaları, pompalar, kompresör plaka valfleri ve elektrik kablosu yalıtımı dahil olmak üzere zorlu uygulamalarda kullanılan öğeleri imal etmek için kullanılır. Düşük yanıcılığı nedeniyle (UL 94), ultra yüksek vakum uygulamaları ile uyumlu olan az sayıda plastikten biridir ve bu da onu birçok farklı endüstri için uygun kılar. PEEK ayrıca, tıbbi implantasyonlarda kullanılan gelişmiş bir biyomateryal olarak kabul edilir. 

Aynı zamanda metalden daha düşük bir yoğunluğa sahiptir, bu da, nihai üründe ağırlığın sınırlayıcı bir faktör olduğu durumlar için onu mükemmel bir ikame haline getirir. 


Tüm bu özellikler onu teknik ve/veya elektrikli parçaların üretiminde tercih edilen bir malzeme haline getirmektedir. 

Bu nedenle, şu yüksek teknoloji endüstrilerinde kullanılması şiddetle tavsiye edilir: 

Enerji (Petrol, Nükleer), Tıp & İlaç (cam, paslanmaz çelik veya diğer metallerin yerine), Kimya, Otomotiv (direksiyon elemanları, debriyaj veya fren parçaları vb. imalatı), Elektronik endüstrisi (izolatörler, konektörler ve destekler). 

Bülte'nin PEEK malzemeli ürün gamı: 

- Rondela ˜ DIN 125 / EN ISO 7089 / DIN 34815 M4 - M12 arası 
- Altıgen soket başlı vidalar ˜ DIN 912 M4 - M12 arası (uzunluk 10 - 70mm) 
- Altıgen başlı vidalar ˜ DIN 933 M4 - M12 arası (uzunluk 10 - 60mm) 
- Altıgen somun ISO 4032 M4 - M12 arası

www.bulte.com