Sacma Grup, İkincil İşlem Makineleri ile Ürün Gamını Genişletiyor | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Sacma Grup. İkincil İşlem Makineleri ile Ürün Gamını Genişletiyor

2018 yılında bağlantı elemanları için yükleme ve taşıma sistemleri yapan Tecno Lift Srl şirketinin satın alınmasının ardından Sacma Group, bağlantı elemanları endüstrisi için daha fazla ekipmanla müşterilerine daha iyi hizmet verme stratejisini sürdürüyor. Sacma Group, HS Automazioni Srl'nin sermayesinde hisse satın aldığını duyuruyor. HS Automazioni, soğuk şekillendirme ile şekillendirilmiş parçaları işlemek için çok çeşitli otomatik makineler sunar. Her şeyi kendi bünyesinde yapan sağlam ve istikrarlı bir tedarikçiden eksiksiz anahtar teslimi çözümler arayan Sacma müşterilerinin istediği mantıksal adımdır. Sacma Group artık bağlantı elemanı üretiminin tüm yönlerini kapsayan eksiksiz bir makine ürün grubuna sahiptir.

HS Automazioni Srl başlangıçta genel endüstriler için donanım ve yazılım sistemi sağlamak ve CNC çok milli tornalama makineleri ve transfer sistemleri tasarlamada uzmanlaşmıştır. HS Automazioni, 2014 yılında, dünya çapında başlatılan 1.000'den fazla makineyle kılavuz çekme ve delme makinelerinde en iyi tedarikçilerden biri olarak kabul edilen ASPE şirketinin makine yapımının kontrolünü 1976'dan beri eline aldı. 

Bugün ASPE bilgi birikimine ve HS Automazioni mühendislik uzmanlığına dayanan şirket, 32 çalışanıyla HS ASPE markasını dönüştürecek şekilde ovalama makineleri, kombine makineler, transfer makineleri ve çok milli torna makinelerinden oluşan bir makine dizisi tasarlıyor ve üretiyor. Şirket, Sacma genel merkezine yaklaşık 80 mil uzaklıktaki Torino'ya yakın Ciriè'de bulunmaktadır. Tüm bileşenler ve elektrikli ekipman, fabrikalarında HS Automazioni teknisyenleri tarafından yapılıyor ve programlanıyor.

HS ASPE, ürün ailesine bölünmüş olağanüstü montaj hatları ile Sacma Group'un endüstriyel stratejisini takip ediyor ve makineleri son derece hassas ve dayanıklı hale getirmek için seri üretim ile modüler bir sistem konseptini takip ediyor. Şirket, büyüme için 2020 yılının Eylül ayında aynı kasabada son teknoloji ekipmanlarla donatılmış yeni bir fabrikaya taşınacak. 

Sacma Group'un S-TOOLING programı deneyimine göre, soğuk şekillendirme sürecini takip eden ikincil işlemler şu anlama gelir: NİHAİ ÜRÜNE KATMA DEĞER ve SOĞUK ŞEKİLLENDİRME SÜRECİNİ BASİTLEŞTİRME.

Aşağıda, dört makine ailesini açıklayan sistem kılavuzu bulunmaktadır:

Otomatik Kılavuz Çekme Makineleri, öncü vida veya fırçasız senkronize hareket sistemleri ile mekanik olarak tahrik edilen ters çevrilebilir milli mimariye dayanmaktadır. M2 ila M36 aralığındaki iç dişler, hem kesme hem de şekillendirme teknolojilerinde standart kılavuzlarla uygulanabilir. Makinelerin temelinde modülerlik yatar. Uygulamanın özelliklerine bağlı olarak, iki otonom çalışma alanına sahip tek/çift mil yerleştirmek mümkündür. Tamamen otonom bir işlemde iki farklı parçada eşzamanlı çalışma imkanı olduğundan çok esnektir. Operasyonda hassasiyet, çerçevenin yapısal sağlamlığı ve konumlandırma/kenetleme cihazlarının çok ince tasarımı ve mühendisliği sayesinde elde edilir. Diğer boyutsal/geometrik özelliklerin yanı sıra dikeylik ve eşmerkezlilik ömür boyu garantilidir. Üretkenlik açısından, 200 parça/dakikaya kadar çıktı hızına sahip dört milli bir konfigürasyon eksiksiz bir makine mimarisini temsil eder.   

Delme ve Kılavuz Çekme Kombine Makineler, kılavuz çekmeye ek olarak tamamlayıcı işlemleri gerçekleştirmek için kullanılır. Delme, delik büyütme, kaplama, pah verme gibi işlemler, işlem altındaki parçanın tekli konumlandırılmasından/kelepçelenmesinden yararlanılarak, sırayla veya üst üste gerçekleştirilir. Bu şekilde çıktı oranı önemli oranda artar. Üst düzey bir makine 2-3-4 çalışma ünitesine sahip olabilir. 


Transfer Makineleri, yüksek hassasiyet ihtiyacı ile karakterize edilmiş orta/büyük boyutlu parça gruplarını işlemek üzere tasarlanmıştır. Makinenin merkezinde, hassasiyeti, tekrarlanabilirliği ve sertliği bir araya getiren, pnömatik veya hidrolik olarak çalıştırılan kalıcı kenetleme sistemi vardır. HS ASPE transfer makineleri, esneklikle birleştirilmiş çok yüksek sertliği garanti eden özel bir yatak üzerine inşa edilmiştir. Bu özellik, en üst düzey ekipmanın (Doğrudan Tahrik Teknolojisi) benimsenmesine ve ardından çok yüksek derece özel yapımlarda operasyonel performansların en iyisine ulaşılmasına olanak sağlar.    

İkincil işlemlere yönelik CNC Makineleri ürün gamı, bu özel pazarın gerektirdiği verimlilik ve hassasiyet ihtiyaçlarını karşılar. Ürün gamı, üç makine mimarisini içerir: Tek mil, Çift mil ve indeksleme tablası üzerinde Çoklu Mil (dört veya altı). Makineler, son teknoloji ekipmanlarla (Tork motorları ile birleştirilmiş Doğrudan Tahrik teknolojisi) donatılmış olup, en yüksek performansa en yüksek hassasiyetin eşlik etmesine olanak tanır. Çoklu iş mili konfigürasyonu, maksimum üretkenliğe izin verir, parça yükleme/boşaltma gibi üst üste binen modalitede çeşitli işlemlerin yürütülmesini mümkün kılar ve tek iş mili üzerindeki otonomiyi korur. Performansların temelindeki parça ayırma ve besleme operasyonları, tüm makine içi sürecin başlangıç çizimlerinden itibaren optimize edilerek tasarlanır ve mühendisliği yapılır. En çok kullanılan çözümlerde çanak vibratörler, lineer vibratörler, motorlu kayışlar, insansı robotlar, alma ve yerleştirme birimleri öngörülmektedir.