BMW Çin’de yatırımlara devam ediyor
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

BMW Çin’de yatırımlara devam ediyor

BMW Çin şefi Jochen Goller, BMW Çin İnovasyon Günü'nde şirketin Çin'de yapmakta olduğu yatırımlara devam edeceğini söyledi.
BMW Group Çin Bölgesi Başkanı ve CEO'su Goller, çevrimiçi etkinlikte "Çin, mobilitenin geleceğini şekillendirmede açıkça lider bir rol oynayacak. Bu nedenle, Çin'e yatırım yapıyoruz ve devam edeceğiz," dedi.
"Çin'deki Ar-Ge ayak izimiz, 300'den fazla dijital geliştirici de dahil olmak üzere 1.100 mühendisle Almanya dışındaki en büyük ayak izimizdir" dedi.

Bu arada Goller, şirketinin ortaklıklar aracılığıyla yeniliği teşvik etmeye açık ve istekli olduğunu söyledi.
Goller, "Bu küresel yanıyla ve özellikle Çin'deki dijital stratejimizin temel ayaklarından biri olmasıyla Çin'deki güç merkezleriyle güçlü ortaklıklar kurduğumuz doğrudur," dedi.
Aynı gün, BMW ve Çinli teknoloji devi Tencent, Tencent WeScenario ve WeChat'i bu yıl WeScenario'dan başlayıp WeChat ile BMW'nin araç içi sistemine entegre ederek dijitalleşme alanında işbirliğini artıracağını duyurdu.
Münih merkezli şirketin yakın tarihli bir açıklamasına göre, bu yılın ikinci çeyreğinde, Çin'deki BMW ve MINI satışları yıllık bazda yüzde 17 arttı.