WIRE 2020 için DIMAC'ta Neler Hazırlanıyor? | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

WIRE 2020 için DIMAC'ta Neler Hazırlanıyor?

Dimac, tüm çalışanlarıyla güvenli ve sağlıklı koşullarda COVID-19 salgınının 2. aşamasından 3. aşamasına geçiyor. Şirket, personelini ve paydaşları korumak için DSÖ ve İtalyan hükümeti tarafından yayınlanan tüm güvenlik reçeteleri dikkate almaktadır. 

Wire 2020 için geri sayım yeniden başlıyor: 7-11 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek, tel ve kablo endüstrisi için dünyanın en önemli ticaret fuarında  Dimac, en iyi oyunculardan biri olmayı hedefliyor. 1988'den beri bağlantı elemanları denetim teknolojisinde devrim yaratmaya kararlı olan aile şirketi, bugün %100 kalite arayan bağlantı elemanı üreticileri için en güvenilir referanslardan biri olarak kabul edilmektedir.

Dimac CEO Massimo Agrati, “Bu özel Wire Show'da bir dizi önemli teknolojik noktayı öne çıkaracağız.

“Son derece rekabetçi ve sık sık yenilikler gören bir pazarda yıllardır izlediğimiz rotadan gurur duyuyoruz. Şirket içi araştırma ve geliştirme ekibimiz, müşterilerimizin beklentilerini daha iyi karşılamak ve ötesine geçmek için, sunduğumuz ürünlerimizi sürekli olarak iyileştirmeye çalışmaktadır,” diyor.

Dimac her zaman bugünün ve yarının uygulama ihtiyaçları için dünyanın en iyi makinelerini sunmaya çalışır. İkonik  MCV döner table-tabanlı serisi sergilenecek ve zor beğenen ziyaretçilerin en talepkar zevkleri, en son teknolojileri ve en gelişmiş kontrol ve ayıklama makinelerini canlı olarak deneyimleyerek tatmin olacak.

Kalabalıklar, özel atölye seanslarına katılacak ve uygun uygulama çözümlerinin seçiminde Dimac uzmanlarına danışacak, en son Endüstri 4.0 yeniliği üzerine tartışacak - ör. Dimac entegre ekosistem uygulama ve bulut hizmetleri - veya yükseltilmiş yazılım paketleri - ör. Yeni MCVx optik sistemi, makineleri nette yönetmek için MCVx Remote yazılım paketleri.

Dimac'ın yeni teni tasarım standı, teklif ve yeni projeleri teşvik eden samimi bir toplantı alanında katılımcıları ağırlamasıyla katılımcılara sürpriz olacak.

WIRE 2020 yakında piyasaya sürülecek ve Dimac ürün yelpazesini genişletecek olan bazı yeni çığır açan ekipmanları görme etkinliği olacak..

SPC-EVO, rondelalar, tutma halkaları, ara parçalar, pullar, klipsler gibi ince kesme ile üretilen parçalar için SPC kontrolünü ve veri toplamayı önemli ölçüde kısaltmak için tasarlanmış, patent bekleyen yepyeni bir yarı otomatik mobil sistemdir. Bu parçaların damgalama işlemi, her döngüde birkaç figür/takım içerir, hatalı parçaların üretimini önlemek için takım aşınması kontrol altında tutulmalıdır. Dimac yeni mobil ünitesi, boyutları ve ayrıca yüzey kusurları için bir tak/çalıştır karıncaya önceden yüklenmiş olarak arka arkaya 5 ila 20 parçayı kontrol etmeyi sağlar. Gerçek zamanlı ölçümler ve hatalar kaydedilir ve şirketin ERP sistemi için gerçek zamanlı olarak hazır bulundurulur.
(Resim :SPC_semiautomatica) resim altyazısına gerek yok

DIMAC MCV5-PLUS - Bu, Dimac'ın cam döner tablaya dayalı yeni nesil %100 kontrol ve ayıklamanın ilk modelidir.  Halen üretimdeki çok satan MCV5 başarılı deneyimi ve Dimac müşterilerinin deneyimlerinden gelen önemli geri bildirimler, Plusu olan yepyeni bir makine neslinin geliştirilmesine yol açıyor.

Konveyör bant ile birleştirilmiş özel bir kase besleyiciye dayanan yepyeni bir yüksek hızlı besleme ekipmanından başlayarak, cam döner tabla gelişmiş boyutlara ve kontrol istasyonları altında parçaların mükemmel bir şekilde konumlandırılmasına olanak tanıyan yeni bir servo tahrikli sisteme sahiptir. Yeni düzen, ek kontrol istasyonları için daha fazla alan, 10 HR optik istasyona kadar ve ısıl işlem incelemesi için yüksek hızlı girdap akımı istasyonu sunuyor, kontrolsüz parçaların geri dönüşümü için ek bir konveyör bandı eklenmiştir.

Optik muayene için yeni MCVx dijital yazılımı artık yüzey inceleme analizine yönelik yeni araçlar ve yüzey görünümü kusurlarının tespitini iyileştirmek üzere yapay zeka için algoritmalar sunuyor. Veritabanı yaklaşımı, tamamen endüstri 4.0 uyumlu arayüzler oluşturan şirketin ERP sistemleriyle veri ve istatistik alışverişi için entegre edilmiştir.

DIMAC MCV3-Plus'ın en son sürümü olan MCV3 çok esnek ve modüler olup çatlak tespiti için bir Eddycurrent,  çatal bobin probu ile sertlik testi için bir Eddycurrent, parçaların bükülmesini, genel boyutları ve diş çentikleri ve oyukları  kontrol etmek için 360° parça rotasyonlu bir dikey ve üç yan dijital kamera, 12lik vida başı ve altıgen başlıklarda köşeden köşeye ölçüm için özel bir dijital kamera ve T100'e kadar değiştirilebilir uç sürücüleriyle Torx girintileri için mekanik girinti denetimi gibi 6 farklı inceleme istasyonu bu konfigürasyonu tamamlar. 

Ankraj cıvatalarının, ağır cıvataların ve flanşlı çift uçlu saplamaların M6 ila M20 aralığında 350 mm uzunluğa kadar incelenmesi gerektiğinde bu döner tabla muayene makinesi kesinlikle olmazsa olmaz bir öneme sahiptir.

Italian Tarzı tasarım – İtalyan tarzı bir dokunuş, yüksek hassasiyetli mekaniklere eşlik etmektedir: taşlanmış plaka, telesentrik lensleri ve aydınlatıcıları birleştirmek için özel braketler, neredeyse sıfır sapmalı doğruluğa ulaşmak için otomatik kalibrasyon optik desen; ölçülen parçaları desteklemek için çizilmez özel temperli camlar, girdap akımı istasyonları için mikrometrik ayarlamalar. Tüm bu nitelikler, İtalyan şirketin itibarını tüm dünyada yıllardır artırmaktadır.

Tazelik ve çeşitlilik, Dimac'ın yaratıcı mühendislik yaklaşımını canlandıran önemli içerikleridir. Üst düzey, İşinin Ehli ve akıllı çözümlere yönelik süreğen bağlılıkla müşterilerle güvenilir ve sadakat ortaklıkları kurmaya olanak tanıyan açıklık tutumu bir aradadır.

Massimo, "Öncekilerin başarısını teyit etmeyi, uzmanlık alışverişinde bulunmayı ve yeni iş ortaklıkları kurmayı umuyoruz," diyor.

Bu çok katılımlı etkinliği kaçırmayın!