Daishin, EJOT diş çekme kalıbı üretim lisansını satın aldı | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Daishin, EJOT diş çekme kalıbı üretim lisansını satın aldı

Diş çekme kalıp plakası üreticisi Daishin (Kanagawa), EJOT'un Delta PT ve PT'si için kalıp üretim lisansı aldı.

Firma kendi teknolojisi ile standart ürünlerden özel ürünlere kadar son derece hassas kalıp paftaları üretmektedir. Bu, özellikle Avrupa ve diğer bölgelerde otomotiv alanında yüksek pazar payına sahip bir EJOT ürünüdür, bu nedenle üreten bağlantı elemanı üreticisinin EJOT ile belli bir teknolojiye sahip olduğu kabul edilen bir lisans alması ve aletlerini üretmesi gerekmektedir. Bunun için de bir lisans gereklidir.

Delta PT ve PT, diş kısmında büyük bir özelliğe sahip ve yüksek sabitleme performanslı reçine için özel kılavuz vidalardır. Özel kalıp paftası üretimi yüksek teknoloji gerektirir ve dünyada lisans almış çok az kalıp üreticisi vardır. Japonya'da yalnızca birkaç şirket var ve lisans sahibi bağlantı elemanı üreticileri  kalıp paftaları zaman zaman yurtdışından tedarik ediyordu.

Uzun zamandır bağlantı elemanı üreticilerinden kalıp üretim lisansı almaya hevesli olan şirket, EJOT lisansını alma noktasına geldi.

Rasyon, yerli üreticilere tedarikle sınırlı değildir. Satış kanallarını denizaşırı üreticilere genişletmek istiyorlar. Şirket, Japonya'dakinden daha büyük olan denizaşırı EJOT ürünlerinin pazar ihtiyaçlarını dikkate alarak, EJOT için son derece hassas kalıp paftası satışlarını artırmayı hedefliyor.

Şirket, kalıp paftası üretim sürecinin otomasyonunu kurdu ve hatta bu kez lisansı alırken EJOT'tan yüksek bir değerlendirme aldı.