ATOTECH Küresel Sorunlara Rağmen En İyi Hizmeti Vermeye Devam Ediyor | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

ATOTECH Küresel Sorunlara Rağmen Müşterilerine En İyi Hizmeti Vermeye Devam Ediyor

Atotech Grup’un ana faaliyetleri ve ürünleri
Lider son kat kaplama çözümleri sağlayıcısı olan Atotech, mobil cihazlar, bilgisayarlar ve diğer tüketici elektroniği, otomotiv endüstrisi ve benzeri çeşitli son pazarları küresel olarak desteklemek için kimya, ekipman ve hizmet sunmaktadır. Şirket sürekli olarak en yenilikçi ve sürdürülebilir ürünleri sunmayı sağlayan Ar-Ge'ye yatırım yapmaktadır. Kendi birinci sınıf TechCenter'ı ile birlikte iddialı Ar-Ge çalışmaları, öncü ürünler ve benzersiz bir yerinde müşteri desteği sunmasını sağlayarak Atotech'i hizmet verilen endüstriler için değerli bir ortak haline getirir.
 
Covid-19 önlemleri
Diğer birçok kuruluş gibi, Atotech de Covid-19'un yayılmasını durdurmak ve paydaşlar üzerindeki etkisini en aza indirmek için her şeyin yapıldığından emin olmak için çalışma şeklini ve müşterilerine hizmet etme şeklini hızla ayarlar. Şirket, proaktif olarak ekibinin sağlığını ve güvenliğini korumak için birden fazla önlem uygularken, en iyi uygulamaları etkin bir şekilde uygulayarak yerel hükümet kurumlarından ve yetkililerinden gelen yönlendirmeleri takip ediyor.

Atotech, uzaktan çalışmalı personel modelini yaygın olarak kullanırken, kişisel etkileşimi en aza indirmek ve evle iş arası seyahati azaltmak için uzaktan çalışamayanlara yönelik çalışma saatlerinde esnekliği artırmaktadır. Şimdiye kadar elde edilen sonuçlar cesaret vericidir ve şirket, çalışanlarını, ailelerini ve içinde yaşadıkları ve hizmet ettikleri toplulukları koruma çabalarına duyarlı kalacaktır.

Dünya çapında üretim sürüyor
Atotech ekibi, müşterilerine eksiksiz bir ürün ve hizmet yelpazesi sunmaya olan bağlılığını sürdürmekte olup bu zorlu zamanlarda, uzman ekibinin çeşitli dijital platformlar aracılığıyla gibi daha etkin hizmet verebilmesi için çalışma ayarlamaları yapmıştır ve yapmaya devam edecektir.  

Atotech'in üretimi tüm dünyada devam etmekte ve Çin, Güneydoğu Asya, Avrupa ve Kıta Amerikası'ndaki küresel üretim tesisleri ağının çoğunda müşteri talebini karşılamak için faaliyetlerini sürdürmektedir. Şirket ayrıca, üretim tesisleri arasında kaydırma yapma esnekliğini de gerekli yerlerdekullanmış bulunuyor.


Pandemi sürecinde karşılaşılan zorluklar
Durum benzersiz bir biçimde ciddiyetini korumaya devam etse de, dünyadaki pek çok insan gibi Atotech ekibinin de yanıtı büyük oldu. Atotech'in küresel ayak izinin yanı sıra adanmışlığı ve destek sistemi mevcut zorluklara hızla yanıt vermesine yardımcı oldu. 

Örneğin tedarik zinciri ile ilgili olarak: Atotech şu ana kadar önemli aksaklıklar yaşamamıştır. Ancak şirket yönetimi, tedarik zincirindeki olası risklerin değerlendirilmesini de içeren iş sürekliliği planlarını sürekli olarak güncelliyor.

Buna uygun olarak Atotech, 2 alternatif tedarik zinciri rotası, yedekleme seçeneği ve optimize edilmiş üretim planları geliştirmiştir. Malzemelerin ulaşılabilirliğini sürdürmek için hem birincil tedarikçilerle hem de ikincil tedarik zincirleriyle yakın iletişim devam etmektedir. Şirket ayrıca beklenmedik durum planlarına sahip lojistik tedarikçileriyle de temas halindedir.

Piyasalar pandemiden kurtulup toparlanmaya başladığında, Atotech ekibi, müşterilerini tam olarak desteklemek için hazır olacaklarından emin. Etkileşimler şahsen, dijital kanallar aracılığıyla ya da her ikisinin kombinasyonu yoluyla oluşsa da, esnek kalıp,  müşteri taleplerini karşılayabilmeyi garantilemek üzere satış ve pazarlama stratejilerini dönüştüreceklerdir.

Sektördeki en iyi teknolojiyi sunuyoruz
Bugün, Atotech müşterilerine çevrimiçi seminerler ve eğitimler de dahil olmak üzere geniş bir hizmet ve destek yelpazesi sunmaktadır. Bunlar, gelecekteki eğilimler, yeni gelişmeler ve gereksinimlerini tam olarak karşılayan sistem çözümlerinin oluşturulmasında Atotech'in onları nasıl destekleyebileceği konusundaki görüşlerini müşterileriyle paylaşma yollarıdır.

Atotech Group Yönetimine göre, mevcut durumun genel olarak bağlantı elemanı sektöründeki tüm tedarik zinciri üzerinde hissedilir bir etkiye sahip olması ve maliyet verimliliğine daha fazla odaklanılması bekleniyor. Bu, tedarik zincirindeki farklı seviyelerdeki tüm oyuncuları etkileyecektir. Bu nedenle, küresel ölçekte, daha verimli ve sürdürülebilir kaplama ve çinko pul teknolojileri gibi sektördeki en iyi teknolojiyi sunarak müşterileriyle yakın işbirliğine dayalı gücünü büyütmeye devam edecektir.

Örnek olarak, şirket, son zamanlarda birkaç otomotiv OEM'i tarafından onaylanmış kendinden yağlamalı bazkat olan yeni “Zintek® 200 SL F” sistemi hakkında çok olumlu geri bildirimler alıyor. İnşaat sektöründe, asit çinko-nikel işlemi “Zinni® 220”, teknik özellikleri ve yüksek verimliliği sayesinde büyük ilgi görmektedir.


ATOTECH GRUP:

Ekonomik ve çevreye duyarlı işlemler ile son derece yenilikçi çözümler sunan güçlü Ar-Ge ekibimiz ve teknik uzmanlarımızla müşterilerimizi destekliyoruz. Bu, müşterilerimizin pazarlarda beklenen değişikliklere hızlı tepki vermesini sağlar.

“Mevcut kriz, zamanında tedarik açısından tedarik zincirinin ne kadar kırılgan olabileceğini bize hatırlatıyor. Geçen haftalarda güvenli tarafta olmak ve teslimatı yönetmek için otomotiv tedarik zincirindeki herkesin stokları artırdığını görmüştük. Krizin, örneğin otomotiv pazarının gelişimini nasıl etkilediğini görebiliyoruz. Otomotiv endüstrisinde konsolidasyonun devam etmesini bekliyoruz, özellikle bugün, yüksek maliyet baskısı ve rekabet her zamankinden daha şiddetli. 

Bu sanayi sektörü zaten yanmalı motordan elektrik motoruna geçmek ve geleceğin hazır hareketlilik konseptleriyle pazara giren yeni oyuncularla rekabet etmek zorunda kaldı. Bu nedenle, bazı şirketler değişim süreçlerine yeterince hızlı tepki vermekte zorluk çekmekte. Bu eğilimler, olası bir ekonomik durgunluk ile birlikte OEM'leri ve Tierleri her zamankinden daha hızlı ayarlamalar yapmaya zorlayacaktır. Örnek olarak Opel'i ele alalım: PSA tarafından devralınmasından ve yıllarca zarar ettikten sonra şirket şimdi kârlılığa geri döndü. Geçen yıl FCA, Tier1 alanı dahilinde yakın zamanda konsolide edilen PSA, ZF ve TRW'ye katıldı. Bu eğilim önümüzdeki birkaç yıl içinde tüm tedarik zinciri üzerindeki maliyet baskısını artırmaya devam edecektir. 

Müşterilerimize bakacak olursak, küçük şirketlerin, değişiklik ve ayarlamaları yönetmede daha yenilikçi, daha çevik ve çok esnek olduklarını, bu sayede ekonomik ve çevresel güvenlikli üretim yapabildiklerini görüyoruz. Onların ortağı olarak, ekonomik ve çevreye duyarlı işlemler ve son derece yenilikçi çözümler sunan güçlü Ar-Ge ekibimiz ve teknik uzmanlarımızla müşterilerimizi destekliyoruz. Bu, müşterilerimizin pazarlarda beklenen değişikliklere hızlı tepki vermesini sağlıyor.“