Jingye, British Steel alımını tamamladı | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Jingye Grup, British Steel alımını tamamladı

Çin çelik üreticisi Jingye Group, firmanın İngiltere ve Hollanda varlıklarının Resmi Alıcıdan devralınmasının tamamlanması sonrasında British Steel için başarılı bir geleceği müjdeledi.
Jingye, işi daha rekabetçi ve sürdürülebilir bir temele oturtmak için 1,2 milyar £ yatırım yapma sözü verdi. Jingye, şirketi, beş yıl içinde sektörle karşılaştırılabilir marjlara geri döndürmeyi planlıyor.

Girişimler şunları içerir:

•    Teesside'de Elektrikli Ark Ocağı Geliştirilmesi
•    Scunthorpe sahasına hizmet vermek üzere yeni 250 MW'lık bir enerji santralinin inşası. Yeni tesisin öncekinin üçte bir oranında daha verimli hale gelmesi bekleniyor
•    Ürün portföyünü optimize etmek üzere yüksek kaliteli çelik ürünler üretmek için haddehanelere yatırım
•    Yeni bir inşaat demiri hattı oluşturma
•    Mevcut ray haddehanesini geliştirme

Tamamlanma, yaklaşık 3.200 kişilik istihdamın geleceğini güvence altına alıyor ve müşteriler ve tedarikçilerle yeni şartlarla anlaşmayı izliyor.

Jingye Group CEO'su Li Huiming, “Kasım ayında niyetimizi ilk kez açıkladığımızdan beri kolay bir yolculuk olmadı, ancak Scunthorpe'da uzun süre kaldıkça, bu çelik firmasının ve onu dünya çapında ünlü yapan çalışanların başarılı geleceğine daha çok inanmaya başladım. Birlikte, İngiliz çelik üretimi tarihinde şanlı bir bölümün başlangıcını belirleyecek yeni bir ortaklık şekillendirebiliriz,” dedi.

British Steel CEO'su Ron Deelen, “Bu, işimiz için çok önemli bir gün ve zorlu bir yıl boyunca gösterdikleri özveriden dolayı herkese teşekkür etmek istiyorum. 150 yıllık mirasın üzerine dünya standartlarında bir çelik üreticisi olarak British Steel’in itibarını daha da güçlendirmek  için Jingye'nin bize sağladığı inanılmaz fırsatı değerlendireceğimize inanıyorum,” dedi.