VIPA 50. Yılını Kutluyor
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

VIPA 50. Yılını Kutluyor

Paolo Poppi
Genel Müdür, VIPA S.p.A.


VIPA, 1970’den beri bağlantı sistemleri ve sabitleme teknolojilerinin endüstriyel tedariki konusunda uzmanlaşmış lider bir İtalyan şirketidir. 
Dünya çapında 40’tan fazla ülkeye ihracat yapıyoruz ve VIPA Almanya, Fransa, İspanya, Çek Cumhuriyeti ve Çin’de şubeleriyle temsil ediliyor.

Son birkaç yılda gerçekleştirilen sürekli yatırımlar sayesinde VIPA’nın otomatik deposu şu anda 120.000 palet stoklayabiliyor ve 24 saat çalışabiliyor.
Buna ek olarak, otomotiv, tarım makineleri, elektromekanik, ev aletleri, mobilya, endüstriyel makine ve sistemler, otomasyon, çelik konstrüksiyon ve marangozluk, tersaneler, yenilenebilir enerji gibi sektörlere yönelik olarak VIPA’nın hem küçük hem de büyük imalat şirketleri için 70.000 stok referansı mevcuttur. Ayrıca, 11 makine ve kalifiye personel ile son teknoloji ürünü bir laboratuvara dayanarak, ISO 9001: 2015 akreditasyonu ile sertifikalı VIPA kontrol sistemi, ürünlerin yüksek standartlarını ve kalitesini garanti edebilmektedir.
 

COVID-19 Pandemic Etkileri

Bağlantı elemanı ve sabitleme endüstrisinde faaliyet gösteren diğer şirketler gibi VIPA da COVID-19 salgınının olumsuz sonuçlarından etkilenmiştir.
İşletmenin hacmi son 2 ayda önemli ölçüde daraldı ve hedef pazar performansına yönelik tahminler hala belirsizliğini koruyor.

Bununla birlikte, halen ciddi ekonomik ve sosyal acil durum altında faaliyet gösteren şirketlere ürün ve hizmetlerimizi sunmak amacıyla çalışmalarımıza devam etmeye karar verdik.
Bunu akılda tutarak ve COVID-19 ile ilgili ulusal düzenlemelere uygun olarak, akıllı çalışma yöntemini de etkinleştirmeye karar verdik ve siparişleri düzenli olarak yönetebiliyoruz.

Zorluklara rağmen, şirket, belirli ve stratejik sanayi sektörleri için temel hizmetlerin tedarik zincirini aktif tutmanın gerekli olduğuna inanmaktadır.
Bu, VIPA'nın tarihinin bu özel zamanında yerine getirmeyi hedeflediği bir taahhüttür.

 

Gelişmeler ve Geleceğe Yönelik Amaçlar
Bu yıl VIPA faaliyetlerinin 50. yılını kutluyor. Bu, müşterilere çeşitli ihtiyaçlara uyarlanmış sertifikalı kalite ve hizmetler sunmak için sürekli çaba ve bağlılık içinde olduğunu kanıtlayan şirket için bir kilometre taşıdır. 
2020, ayrıca, işini geliştirmek için de önemli bir adım anlamına geliyor. 

Son birkaç ay içinde VIPA, tesisleri genişleterek ve en son teknolojilerle donatarak depolama tesislerini geliştirmeye karar verdi.
Proje yakında tamamlanacak ve tüm sistem faaliyete geçtikten sonra VIPA, müşterilerin istek ve gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmış daha verimli bir hizmet sunabilecektir.

VIPA'nın vizyonu her zaman geleceğe yönelik olmuştur. Mevcut zorluklara rağmen şirket, yatırımların şirketlerin toparlanması ve yeni iş fırsatlarını yakalaması için avantaj sağlayacak değere sahip olduğuna inanıyor. Bu yüzden VIPA önümüzdeki aylara güvenle bakıyor ve tesislerini çok yakında müşterilere yeniden açmayı umuyor.