Bulten'in Enerji Tasarruflu Yeni Ürün Grubu | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Bulten'in Enerji Tasarruflu Yeni Ürün Grubu

Bulten'in sürdürülebilirlik stratejisinin bir parçası olarak, enerji verimliliğine odaklanan yeni bir ürün grubu olan BUFOe piyasaya sürüldü. Bir araçtaki geleneksel bağlantı elemanlarını BUFOe ile değiştirerek üretim sürecinde CO2 salınımını %30'dan fazla azaltılabilir. Bulten, otomotiv endüstrisinin iklim sorunlarının çözümüne katkıda bulunur.

“Bir sanayi şirketi ve özellikle otomotiv endüstrisi tedarikçisi olarak, sürekli daha fazla enerji tasarruflu çözümler geliştirmemiz ve CO2 salınımını azaltmamız gerekiyor. Düşük CO2 salınımını geleceğin otomotiv endüstrisinde rekabet edebilirlik aracıdır ve uzun vadede tüm sanayi şirketleri için de bir hayatta kalma koşuludur,” diyor Bulten Başkanı ve CEO'su Anders Nyström.

Geleneksel bağlantı elemanları üretilirken, ısıl işlem hem CO2 salınımı hem de enerji tüketimiyle çevre üzerinde en olumsuz etkiye sahip olan sürecin bir parçasıdır. Bulten'in yeni ürün hattı BUFOe'de, ısıl işlemi gereksiz hale getiren bir malzeme ve üretim süreci kombinasyonunu kullanılır ve sonuç, çevre üzerinde önemli ölçüde daha az etkiye sahip bir bağlantı elemanıdır.

“Bulten'in markası BUFO, 100 yılı aşkın süredir yenilik ve kalite ile tanınıyor. Yeni ürün yelpazemiz BUFOe ile markanın sürdürülebilirliğini artırıyor ve müşterilerimize sektörün iklim sorunlarına çözümlere somut bir katkı sunuyoruz. BUFOe özellikleri sayesinde, üretimimizden kaynaklanan CO2 salınımını ilk adımda geleneksel bir bağlantı elemanına kıyasla %30 azaltabiliyoruz. Her arabanın binlerce bağlantı elemanı içerdiğini ve her yıl 90 milyon arabanın üretildiğini dikkate aldığınızda, etkinin ciddi olduğunu anlıyorsunuz,” diyor Bulten'de Teknoloji VP Philip Lejon.