Yeni Dişsiz Nyloc Somun | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Dişsiz Nyloc Somun

David A. Fussell
Eş mucit ve yönetici ortak

 

Görülmemiş bir tasarım Vee Nut markalı yeni ve yenilikçi Dişsiz Nyloc Somun 

Dişsiz Nyloc Somun, piyasada mevcut hiç bir bağlantı elemanında olmayan muhteşem bazı avantaja sahip. Görüldüğü gibi, standart boyuttaki her türlü cıvatayı barındıracak delik çaplarında bir naylon geçmeye sahiptir.

Bu eşsiz tasarımda, naylon geçmede diş açılmamıştır, bu da maliyet tasarrufu sağlar. Tek boyutta somun, belirli bir cıvata çapı için kaba veya ince metrik, SAE, UNF, BSW veya diğer tip dişleri karşılayabilir. Bu, hırdavat envanter gereksinimlerini azaltır. Somuna takılırken cıvatadaki öncü dişin hasar alma olasılığı yoktur.

Naylon, cıvatayı fiziksel hasardan korur. Dişsiz Nyloc Somunundaki gevşetme torku, günümüzde mevcut olan standart donanımından %300'e kadar daha yüksektir. Hizmet sırasında gevşeme Dişsiz Nyloc Somununda aşağıdaki grafikte görülebileceği gibi çok daha güvenlidir.

Bu grafik, her ikisi de M14x1.5 cıvata kullanan M14x1.5 düz somun ve M14x1.5 standart Nyloc somun ile karşılaştırılan bir M14 Dişsiz Nyloc Somun testlerinden veriler sunmaktadır.

Standart çelik donanım ve hatta mevcut naylok tasarımlarla karşılaştırıldığında, güvenlik avantajları belirgindir. Birçok kullanımdan sonra bile, Dişsiz Nyloc Somunu diğer donanımlara göre üç kat gevşetme torku sağlar.

Diğer bir avantajı, Dişsiz Nyloc Somunun her boyutunun herhangi bir özel tork gereksinimi için kolayca tasarlanabilmesidir. Özel tasarım koşullarını karşılamak için ek tork sağlamak üzere Dişsiz Nyloc Somununun yüksekliği arttırılır.

Özetle, bu yeni ve yenilikçi Dişsiz Nyloc Somun şunları sağlar:

•    İmalatta tasarruf
•    Uygulamada güvenlik
•    Envanteri enaza indirme
•    Cıvata dişlerinde koruma
•    Tasarım esnekliği

Dişsiz Nyloc Somunu, beklemedeki başka bir Patente sahiptir. Ayrıca, Dişsiz Nyloc Somunu Uluslararası Patent Korumasına sahiptir ve 153 ülke şu anda Patent İşbirliği Anlaşmasını (PCT) tanımaktadır.