Hilti'den Akıllı Bağlantı Elemanları | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Hilti'den Akıllı Bağlantı Elemanları

Yenilik, ankraj kurulumlarının tanımlanmasını ve belgelenmesini kolaylaştırıyor

Ticari inşaat endüstrisine yenilikçi aletler, teknoloji, yazılım ve hizmetler sunan küresel lider Hilti, şantiyede benzersiz tanımlama ve dijital dokümantasyon sağlayan bağlantılı (yani "akıllı") bağlantı elemanlarını piyasaya sürdü. Las Vegas'taki World of Concrete ticaret fuarında düzenlediği basın toplantısında yapılan duyuru, markanın liderlik konumunu ve Nesnelerin İnterneti (IoT) dahil olmak üzere dijital değişim yolculuğuna yaptığı yatırımı destekliyor.

Elle monte edilen her ankraj, vida ve cıvatanın belgelenmesi zaman alıcı ve verimsiz olabilir. Hilti’nin özel Tracefast teknolojisi, belirteçlere ve yüklenicilere kullanımı kolay, daha üretken bir çözüm sunuyor. Bir veri matris kodu (DMC), her bağlantı elemanını benzersiz bir şekilde tanımlanabilir ve izlenebilir kılıyor. Hilti Connect Uygulamasını kullanarak kodu akıllı telefonunuzla tarayıp kurulu bağlantı detaylarını görüntülüyorsunuz. Tracefast, IoT'den yararlanır ve ilgili ayar talimatlarına, eğitim ve denetim belgelerine ve sertifikalarına yeni bir kontrol düzeyi ve dijital erişim sağlar.

“Hilti Kuzey Amerika Bağlantı ve Koruma Kıdemli Müdürü Muthu Manohar, "IoT inşaat endüstrisini dönüştürdükçe, ürün portföyümüz daha geniş uygulama ve hizmetler için olanakları genişletmeye ve şekillendirmeye devam edecek,” diyor. “Bağlı ankrajlar, yalnızca Hilti'nin konumunun sağlayacağı bir başka değer genişlemesidir. Artık pazara sunduğumuz ankraj tanımlaması, uygulama zinciri genelinde şantiye verimliliğini artırmanın yolunu açıyor, tasarım ve siparişten kuruluma ve nihayetinde 'daha akıllı' ürünlere kadar izlenebilirlik sağlamaya yardımcı oluyor. Bu tür teknoloji, kritik güvenlik uygulamaları üzerinde denetim artışı eğilimi açısından faydalıdır.”

Hilti, akıllı araçlar, varlık yönetim sistemi ON! Track ve gelişmiş yerleşim araçları gibi yenilikleri ile inşaat sektörünü dijitalleştirmek ve yükleniciler için iş akışını basitleştirmek için son yıllarda büyük yatırımlar yapmış bulunuyor.