fischer FAZ II cıvata ankrajı  | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

fischer FAZ II cıvata ankrajı 

Ahşap yapıların, fischer'ın FAZ II c ile betona sabitlenmesi özellikle kolaydır ve güvenli bir yük taşıyıcı sabitleme sağlar. fischer, ankraj ailesinin süreğen gelişimi ile kullanıcıların uygulama gereksinimlerini karşılayan doğru ürünü sağlar. Büyük ürün segmentlerinde daha yüksek kesme ve yük taşıma kapasiteleri ve değişken ankraj derinlikleri uygulama yelpazesini artırmıştır.

Değerlendirme (ETA), M8 ila M12 boyutlarındaki kesme ve çekme yük kapasitelerini önemli ölçüde artırıp aynı güvenlik seviyesini korurken, sabitleme görevlerinin daha az sabitleme noktasıyla tamamlanmasına olanak verdi. Bu, betona ahşap konstrüksiyon montajı gibi uygulamalar için daha düşük maliyetler ve daha az çaba gerekliliği getiriyor.

Yeni ETA ayrıca M8 ila M16 boyutlarında değişken bir sabitleme derinliğine izin verir. Artık ilgili yük gereksinimine veya mevcut bileşen kalınlığına göre hassas bir şekilde ince ayar yapılabilir. Bu, ahşap konstrüksiyonda ve diğer birçok işte daha kısa tapalar, daha küçük delme derinliği ve daha ince beton bileşenlerle çok sayıda sabitleme işine olanak vererek zamandan ve paradan tasarruf sağlar. Küçük kenar ve eksenel mesafeler ve değişken ankraj derinliği, zorlu koşullarda bile maksimum yükler altında optimum sabitleme sağlar. ETA ayrıca M8 boyutundan itibaren elmas set delikleri için darbeli delme ile aynı yükleri düzenler.


Kiriş ankrajları, fischer cıvata ankrajı FAZ II ile özellikle hızlı ve kolaydır. Galvanizli ve paslanmaz çelikten imal edilmiş FAZ II HBS, özellikle esnek ve basit kurulum sağlar. Ekstra büyük pul DIN 1052 ahşap yapı standardına uygundur ve cıvata ankrajları ile kirişler arasındaki yük iletimini geliştirir. FAZ II GS gibi çeşitli fischer cıvata ankraj türü, ahşap konstrüksiyonlar, gergi çubukları ve kiriş ankrajları gibi uygulamalar sırasında düşük çapa derinliğine ihtiyaç duyarken düşük ankraj derinliğinde yüksek yük değerleri sağlar.

fischer ayrıca, FAZ II M6 ile pazarın sadece 6 mm çapında ilk cıvata ankrajını ve kırık beton için ETA 1 opsiyonunu sunuyor. 20 mm'ye kadar fikstür kalınlıklarını bağlamak için kullanılabilir. Küçük çapı ve sadece 40 mm'lik kısa ankraj derinliği, ahşap konstrüksiyonları betona ve diğer birçok uygulamaya sabitlerken kullanıcı zamanından, maliyetten ve emekten tasarruf sağlar. Bu nedenle yükler az çaba ile güvenilir bir şekilde emilir. FAZ II H ile fischer ayrıca bir değerlendirme (ETA) almak için dünyanın ilk cıvata bağlantısına bir fincan somunu sağladı. Yuvarlatılmış kafa şekli, örneğin çıkıntılı diş yoluyla yaralanmayı önler ve iç mekan ahşap merdivenler gibi elemanlar için görünür sabitlemelere estetik kazandırır.

Genel olarak, cıvata ankrajı FAZ II, betondaki yüksek yük taşıma kapasitesi ve çeşitli işlerdeki çok sayıda sabitleme işi için uygunluğu ile avantajlar sunar. Kapsamlı değerlendirme (ETA), olağandışı ek parçalarda bile güvenli sabitlemeye izin verir. Ek ICC onayı, ABD'deki nesnelerde ve Uzak Doğu'daki ülkelerde basit bir şekilde uygulanmasını sağlar. Su dolu matkap deliklerindeki kurulumlar da FAZ II ile sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir. Sabitleme, yangın durumunda iki saate kadar güvenli bir tutuş sağlar.

Önceden konumlandırılmış, itmeli ve bağımsız kurulum seçeneği, kullanıcının ilgili uygulamaları için en uygun kurulum yöntemini seçebileceği anlamına gelir. Somunu önceden tanımlanmış bir torkla sıkarken, koni cıvatası, matkap deliği duvarına sıkıştırıldığı genişleme klipsine çekilir. Ankraj daha sonra yükleri hemen taşımaya başlayabilir.