EJOT Mikro Vidaları  | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

EJOT Mikro Vidaları 

Gerek tüketici elektroniği gerekse otomotiv endüstrisi veya tıp mühendisliğinde, küçük kurulum alanlarında bağlantı uygulamaları giderek artmaktadır. İlgili bağlantı elemanları kullanımına yönelik yüksek talepler de bağlantı çözümündeki boyut küçülmesi oranında daha da artmaktadır. Bu özel koşullar altında, EJOT mükemmel sabitleme teknolojisi-teknik bilgisi sunuyor. 

"Mikro alanda" yenilikçi bağlantı çözümlerinin tasarımı ve uygulanması ile ilgili bu yüksek şartnameleri karşılamak, müşteriye özel uygulamalarda bağlantı teknolojisi uzmanı EJOT'un birçok sektörlerarası pro-jesinde gündelik iştir. Bağlantı elemanlarının kendinden kılavuz çekme özelliği sayesindeki güvenilirlik ve düşük maliyet, tasarımda önemli ve aynı zamanda belirgin parametrelerdir. 

Endüstriyel üretimin birçok alanında tamamen farklı bir zorluk ortaya çıkmaktadır: tüm yapısal üniteleri minyatürleşme ve eşzamanlı olarak bileşenlerin ağırlığını azaltma eğilimi. Tasarruf edilen her gramın ve her milimetrenin rekabet avantajı için önemli olduğu diğer birçok sektörün temsilcisi örneğin akıllı telefonlar gibi mobil iletişim araçları endüstrisidir. 

Termoplastiklere doğrudan montaj için 1 mm nominal çaplı mikro vida olarak tasarlanmış bir DELTA PT® vidası üretmek artık mümkün. Bu mikro vidalar, daha büyük boyutların tüm avantajlarını sunar. Olası yelpaze, manuel montajdan birçok uygulama için zaten kullanılan otomatik montaja kadar uzanır. Burada örnek olarak, cep telefonlarının, yazılı devre kartlarının veya küçük tıbbi cihazların montajından bah-sedilecektir. 

Kendiliğinden kılavuzlu vidalar kullanılarak, yüksek derecede mekanik mukavemet küçük montaj alan-larında da elde edilebilir. Maksimum güç, sıfır toleranslı bir diş ile gerçekleştirilir. Bilindiği gibi, metrik vida birleşimleri için diş eşleştirmesinde tanımlanmış bir tolerans her zaman vardır. Bağlantı ne kadar küçük tasarlanırsa, kendinden kılavuzlu vidalarla sıkı oturan bir bağlantının avantajı o kadar önemli hale gelir. Bu nedenle EJOT mikro vida için de uzun ömürlü ve çok güvenilir bir bağlantı garanti edilir. 

EJOT mikro vidaların kendiliğinden kılavuz özelliği, bileşende diş kesme ek iş adımından da tasarruf eder, ki bu, daha küçük boyutlarda daha büyük olanlara kıyasla çok daha zordur. Dahası, gerekli diş kesme adımı nedeniyle metrik vidalarla oluşan çok yüksek takım aşınması da önlenir. Böylece, vida bağlantılarının tasarımında önemli maliyet tasarrufu potansiyelleri de EJOT mikro vidalar kullanılarak gerçekleştirilebilir. 


EJOT mikro vidalar kısaca:
 

•    Doğrudan montajla ekonomik 
•    Kompak boyut: küçük kurulum alanında montaj için 
•    İlave geçme ya da eklemlere gerek olmaz 
•    Döngü zamanı azaltımı ya da iş adımlarında eksiltme 
•    Manuel ve otomatik montaja uygun 
•    Sökülür bağlantı sayesinde yeniden dönüştürülebilir 
•    Plastik ya da metale doğrudan montaj için farklı diş geometrileri; 
    metrik diş de mevcuttur