Fischer Şirketler Grubu 2019 mali yılını başarıyla tamamladı | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Fischer’in cirosu 887 milyon Euro'nun üzerine çıktı

Fischer Şirketler Grubu 2019 mali yılını başarıyla tamamladı. 887 milyon Euro brüt ciro ile kuzey Black Forest'daki Waldachtal'lı aile şirketi önceki yılın mükemmel rakamlarını (864 milyon Euro) 23 milyon Euro aştı. Fischer sabitleme sistemleri bölümü, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde altı artışla ortalamanın üzerinde bir katkıda bulundu. Buna karşılık, otomotiv endüstrisinin durgunluğu, yıllık %8 oranında azalan Fischer otomotiv şirketi bölümünde fark ediliyor. Fischer, bu hedefin korona virüsün etkilerinden veya durgunluktan etkilenmemesi şartıyla, cari mali yıl 2020 için 900 milyon avrodan daha yüksek bir oranda ciro artışı beklemektedir. Fischer toplamda 5.200'den fazla personel istihdam etmektedir.

Dijital ürün ve çözümlerin başarısı 

Fischer, 2019'da, öncelikle dijital hizmetleri içeren birçok farklı dijitalleşme faaliyetine yatırım yaparken, piyasaya yeni başlangıç şirketleri kurmaya başarıyla devam etti. Bir örnek, zaten yaklaşık 35.000 esnaf tarafından kullanılan ve son zamanlarda 2020 Alman Mükemmeliyet Ödülü'nü alan Craftnote uygulamasıdır. NO TOOLS, JUST HANDS ürün gamı giderek uluslararası ölçekte yaygınlaştı. Ürün gamı, evlerde aletsiz sabitleme için 25 ürün içermektedir. Fischer’ın NO TOOLS, JUST HANDS ürün gamı artık Almanya'daki yaklaşık 1000 Kendin Yap mağazasında mevcut. Ürün zaten Avusturya, İspanya, İngiltere, Fransa ve Brezilya'da uluslararası düzeyde mevcut olup yakında İtalya'da da satışa sunulacak.
 
Ödüllü eğitim

Fischer’de eğitim başından beri büyük önem taşımaktadır. Şirket tarafından 108 çırak ve ikili eğitim öğrencisi istihdam edilmektedir. Genel olarak, Fischer 31 farklı teknik ve ticari iş eğitimi vermektedir. Geçtiğimiz mali yıl boyunca 40 genç çıraklık ve ikili eğitim yerlerine 650 genç başvurdu. Fischer, geçtiğimiz yıl mükemmel eğitimi nedeniyle bir kez daha birden fazla ödül kazandı: Şirket, Capital dergisi tarafından “Almanya’nın En İyi Eğitim Şirketi” ödülünü ve Alman Ticaret Odası tarafından “Mükemmel Eğitim Şirketi” ödülünü aldı. Fischer ayrıca “TOP Ulusal İşveren”, “En Popüler Aile İşletmesi”, Fischer Profesyonel Uygulaması ile “Dijital Şampiyonlar Ödülü”,  büyük işletme kategorisinde "2020 Alman Sürdürülebilirlik Ödülü", Avrupa'da sürdürülebilirlik alanındaki en büyük ve en önemli ödül olan “TOP Innovator”, yeni “Yılın Ev Sahibi” ödülü ve “Almanya’nın En İyi Kantin” ödülünü üst üste ikinci kez aldı.


2020 için tahmin: Beklenen ciro artışı 900 milyon Euro'dan fazla

Fischer, korona virüsün etkilerinden veya durgunluktan etkilenmemesi şartıyla, cari mali yıl 2020 için 900 milyon avrodan daha yüksek bir oranda ciro artışı beklemektedir. 2019'da olduğu gibi benzer derecede inovasyon ve başlangıç faaliyeti olacak. Şirketler Grubu, bu Mayıs ayında Tumlingen'deki merkezindeki yeni girişimler için yeni Fischer InnovationCampus'u açacak. Prof. Fischer’in ebeveynlerinin evindeki geleneksel günlük çalışma rutininin dışında yaratıcı bir ortamda konumlanmış şirket, yakında pazarlanabilir yeniliklere ve başarı getirecek yeni girişimler yoluyla yeni fikirler üretmeye alan sağlıyor.

Fischer, 2020'nin ilk iki ayında iki yeni iştirak kurdu - Vietnam'da bir sabitleme sistemleri iştiraki ve Sırbistan'da bir Fischer otomotiv alanı. Yılın ikinci yarısında Fischer her iki ülkede de yeni üretim tesisleri açacak. Böylelikle aile şirketi, 37 ülkede 49 bağlı şirket tarafından temsil edilecek ve ürünlerini 100'den fazla ülkeye ihraç edecektir.