Soğuk dövme endüstrisi için en verimli yağlama çözümleri | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Soğuk Dövme Pazarında - SORUMLU PERFORMANSA ADANMIŞLIK 

Günümüzde, insanlar çevresel etki ve koruma konusunda gittikçe daha fazla endişe duyuyorlar ve buna soğuk dövme endüstrisi de dahil. Tabii ki, yüksek performanslı yağlayıcılar kullanarak toplam maliyetleri azaltmak önemlidir, ancak bu tür ürünlerin sorumlu kullanımı da önemli bir konu.  

En verimli yağlama çözümünü ararken, CONDAT’ın amacı sadece yüksek bir performansı garanti etmek değil, aynı zamanda sosyal ve çevresel sorunları dikkate alan sorumlu performansa destek sağlamaktır. Bunu başarmak için CONDAT, personele ve çevreye saygı gösterirken üretkenliğinizi artırmanıza ve yağ tüketiminizi azaltmanıza olanak tanıyan çözümler sunar. 

Üretkenliğinizi artırın
Verimliliği sorumlu bir şekilde artırmanın anlamı, örneğin, EXTRUGLISS Çift amaçlı yağlarla bakım sürelerini azaltarak tesislerinizden en iyi şekilde yararlanmaktır. Kızakların yağlanması ve soğuk dövme işlemleri için uygulanan EXTRUGLISS ürünleri, kullanımdaki banyolarınızın ömrünü iki katına çıkarabilir, böylece yüksek sınıf özellikleri sayesinde boşaltma aralıklarınızı %50 oranında azaltabilir.

EXTRUGLISS® Çift Amaçlı yağlar, hem makinenize üstün yağlama özellikleri hem de soğuk dövme işleminiz için mükemmel yağlama sağlayacak şekilde formüle edilmiştir. Genellikle soğuk dövme operasyonlarında karşılaşılan çapraz bulaşı problemlerini ortadan kaldırırlar. 

Ve tipik soğuk dövme uygulamalarında, yağ tüketiminin yaklaşık %80'i, yapılmış parçaların yüzeylerinde makineden dışarı yağ çekildiğinde meydana geldiğinden, EXTRUGLISS® yağları, yağ sürüklenmesini sınırlamak için daha düşük yoğunlukta özel olarak formüle edilmiştir. Tüketimi önemli ölçüde azaltır ve maliyetleri düşürür. Standart teknolojilerle karşılaştırıldığında, EXTRUGLISS aynı üretim parametreleri altında yağlayıcı tüketimini %30'dan fazla azalttığını kanıtlamıştır.

Bunlar ayrıca sabun şişmesini sınırlamak için de formüle edilmişlerdir. Çoğu dövme yağlayıcıda, tel çekme sabunları yağdaki süspansiyonda şişer, yağ performansını olumsuz yönde etkiler ve daha sık yağ değişimi gerektirir. Dünyanın önde gelen tel çekme ürünleri üreticisi olan CONDAT, bu şişme etkisini sınırlayan bir teknoloji geliştirmeyi başarmıştır. EXTRUGLISS®, sabunların ve diğer kirletici maddelerin aşındırıcı metalik partikülleri de alarak yağın dışına yerleşmesini sağlamak için özel olarak formüle edilmiştir. Sonuç olarak, yağlayıcı temiz kalır ve optimum performans sağlar. Bu nedenle yağ değişimleri arasındaki süre artar, kalıp ömrü artar ve yağ atma maliyetleri azalır.

Yağ tüketiminizi azaltın 
En iyi atık hiç atıktır. Tıpkı yukarıdaki gibi EXTRUGLISS ve EXTRUDEX serileri bu konuda size yardımcı olabilir. Yüksek performansı sürdürürken doğru miktarda yağlayıcı kullanmak CONDAT'ta önemli bir konudur.

EXTRUDEX serisi, ağır hizmet tipi yağlama sağlamak üzere formüle edilmiş aşırı basınçlı temiz soğuk dövme yağlarını içerir. Düşükten yüksek sıcaklığa kadar aktif, klor içermeyen komple katkı maddeleri paketi sayesinde, geniş bir çalışma yelpazesi için mükemmel yağlama sunar. Böylece, işleminizde minimum ve doğru miktarda EXTRUDEX kullanılması, standart soğuk dövme yağlarına kıyasla benzer performanslara daha düşük maliyetle ulaşmanızı sağlar. EXTRUDEX yağları, yalnızca işlemin kalıp tarafı için kullanılabilen bağımsız yağlayıcılardır. Bu ürün yelpazesi, havacılık alaşımları ve egzotik alaşımlar gibi özel deformasyonlarda takım ömrünü uzatır ve kullanımını iyileştirmek için tasarlanmıştır. Ayrıca, parçaların homojen bir şekilde kaplanmasını elverişli kılar ki bu da optimum yüzey kalitesine katkı yapar ve kalıplar ve zımbalarda tortu bırakmaz. Çok yüksek tutuşma derecesiyle, yangın riskini azaltarak atölyelerinizdeki güvenliği artıran yağlayıcılardır.

Çalışma koşullarınızı güvence altına alın ve çevresel etkiyi en aza indirin 
Gelecekle ilgili olarak, CONDAT sorumlu bir yaklaşıma kendini adamıştır ve müşterilerine çalışma alanı ve çevre üzerindeki etkilerini azaltmalarını sağlayan teknik çözümler sunmaktadır.

CONDAT, Haziran 2019'dan bu yana, aşırı ısı üreten (paslanmaz çelik, yüksek elastik limitli alaşımlı çelik...) aşırı işlemler için özel olarak formüle edilmiş birinci sınıf soğuk dövme yağı EXTRUGLISS HT 268 VP'yi sundu. Soğuk dövme operasyonlarına yönelik BaP emisyonu için herhangi bir düzenleme yapılmış olmasa da, CONDAT, BaP emisyon problemlerini çözmek için EXTRUGLISS HT 268 VP geliştirdi. Bu temiz soğuk dövme yağı, yüksek kaliteli, yüksek oranda rafine edilmiş baz yağlardan formüle edilmiştir; PAH'a ayrışabilen daha az kalıntı bileşik içerir. Çok daha kararlı ve saf, oksidasyona direnir, banyoların ömrünü uzatır ve parçalar üzerinde yapışkan kalıntıların oluşumunu önleyerek yağdan arınmayı kolaylaştırır. Daha az uçucudur, aynı zamanda yağ buharlaşmasını ve buğu oluşumunu da sınırlandırır, böylece atölyelerdeki atmosferi iyileştirir.

 CONDAT çevre üzerindeki etkisini en aza indirmek için yenilenebilir hammaddeye dayalı çözümler üzerinde de çok çalışmıştır. EXTRUGLISS GREEN, soğuk dövme yağlarındaki fosil karbon miktarının %70'ini azaltmaya izin veren iyi bir yağlayıcı geliştirme örneğidir. Bitkisel olmayan yağlarla aynı performans için EXTRUGLISS GREEN, çok zor parçaların üretilmesini sağlar. Bitkisel baz yağın yüksek seviyede kayganlığı sayesinde (standart mineral baz yağlardan 3 kat daha verimli), bu ürün başlangıçta talaşlı imalatla üretilen bazı referansların soğuk damgalama işlemiyle üretilmesini sağlar.

EXTRUGLISS GREEN'in bitkisel bazlı soğuk dövme yağları, %70'den daha büyük kesit azaltımları veya takımlar (zımba ve kalıp) üzerinde büyük baskı oluşturan operasyonlar gibi yüksek teknik gereksinimleri karşılarken OEE * 'yi arttırır ve takım bütçelerini azaltır. Bu çift amaçlı yağlar, ağır hizmet şekillendirme işlemleri (vida, cıvata, somun ve ekstrüzyon parçaları) için kullanılabilir. Yüksek tutuşma dereceleri buğu ve dumanı azaltır, bu da operatörlere dostça bir çalışma ortamı sağlar.

*OEE= Genel Ekipman Etkinliği