2020'de Hatebur 90. yılını kutluyor | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

2020 - Hatebur 90 yıllık geçmişini yenilikler sunarak kutluyor

 -    2020'de Hatebur 90. yılını kutluyor. Hatebur şirketinin ikinci markası olan Carlo Salvi ise, 2019'da 80. yılını kutlamıştı!

-    Hatebur dört temel grup teknolojisini piyasaya sürmeye hazır: servo transfer ünitesi, servo-elektrikli tel besleme, servo doğrudan tahrik ve Hatebur Connect.

-    Carlo Salvi, CS 513 TH ile yeni bir döneme giriyor: Entegre ovalama ünitesine sahip ilk Carlo Salvi presi yeni bir pazar segmenti açıyor ve müşteriler için yatırım maliyetlerini düşürüyor. 

Teknoloji odaklı
Hatebur’un olağanüstü teknolojileri servo transfer ünitesi, servo-elektrikli tel besleme, servo doğrudan tahrik ve Hatebur Connect. Servo transfer ünitesi: transfer ünitesinin yanı sıra, tutucuların her biri de bir servo motor tarafından sürülür ve açma ve kapama için ayrı ayrı ayarlanabilir, bu da değiştirme süreleri bakımından muazzam avantajlar sağlar. Servo-elektrik doğrusal tel besleme sistemi, %0,3'ten daha düşük hacim türlerinde malzeme beslemesinin çok hassas olmasını sağlar. Doğrusal besleme, temas izi oluşumunu ortadan kaldıracak şekilde durdurma gerektirmez. Değiştirme hızlı, bakım kolaydır. Servo doğrudan tahrik, transfer ünitesinden ayrılan pres şahmerdan hareketinin ve kalıp ve vuruş ejektörlerinin aşırı farklılığının kontrol edilmesine olanak vererek yeni uygulama alanları sunar. Hatebur Connect ile şirket gelecek için iyi donanımlıdır. Christoffel, “Makinelerdeki tüm ilgili sistemler birbirine bağlı ve iletişim kurabiliyor; bu da analiz, veri toplama, makine durumu izleme, önleyici bakım ve verimliliğin genel optimizasyonu için yeni fırsatlar sunuyor” diyor.

Yeni Carlo Salvi makinesi
Hatebur ve Carlo Salvi'nin 2016 yılında birleşmesi, soğuk ve sıcak şekillendirme sektörlerinde önde gelen iki şirketin becerilerini, bilgisini ve yenilikçi gücünü bir araya getirmekle kalmadı, aynı zamanda her ikisi de hareketli bir geçmişe ve zengin geleneğe sahip iki şirketi birleştirdi. 

Ocak 2019'da Carlo Salvi'nin mühendislik ekibi, ilk kademeli presini entegre bir ovalama ünitesi ile geliştirme projesine başladı. Yoğun bir geliştirme ve planlama döneminden sonra, yeni makine şimdi görücüye çıkmaya hazır: CS 513 TH, entegre diş açma ünitesine sahip ilk Carlo Salvi kademeli pres. İsimdeki “TH” “diş çekme” anlamına gelir. Bir ovalama ünitesi 5 istasyonlu kademeli presi tamamlar. Yeni CS 513 TH gibi kombine makineler büyük ve hızla büyüyen bir pazar oluşturmaktadır. Özellikle, otomotiv bağlantı elemanları üreticileri bu çözümlere güvenmektedir. “CS 513 TH - son teknoloji, çok esnek ve kullanımı ve bakımı kolay bir ovalama ünitesi ile 5 istasyonlu kademeli pres kombinasyonu - küresel otomotiv bağlantı elemanları pazarlarındaki verimliliği artırmak için tasarlanmıştır,” diyor Sn. Pizzi.

Bir yenilikçilik tarihi
Uzun geçmişleri boyunca, hem Hatebur hem de Carlo Salvi her zaman yeniliğin sınırlarını zorlamış, her iki şirket de sayısız teknolojik atılım gerçekleştirmiştir.

Hatebur tarihi, 1930'da çığır açan taret tipi dövme presinin icadı ile başladı. 1950'de Hatebur, dünyanın ilk tam otomatik üç kalıp kademeli presine yatay kalıp yerleşimi ile öncülük etti. Hatebur mühendisleri, daha önce sadece somun için kullanılan sıcak şekillendiricileri bilyalı rulman yuvası üretmek için uygun hale getirdikten sonra 1956'da bir kilometre taşı daha geldi. İlk AMP 30 sıcak şekillendirici, küresel bir zaferin başlangıcını belirledi. Bundan sonra ve bugüne kadar çok sayıda yeni teknoloji ve makine sunuldu.

1939 yılında kurulan Carlo Salvi, 1940'larda düz kalıp ovalama makineleri üretimine başladı. 1952'de şirket, dakikada 400 parça hızından dolayı çığır açıcı gerçek bir yenilik olan ilk tek kalıp çift vuruşlu presini tanıttı. 1970'lerde Carlo Salvi, yarı boru veya tam boru şekilli parçaların üretimi için bir dizi pres üreterek müşterilerinin verimliliğini arttırdı. Doğrusal tel besleme, hızlı değiştirme kiti ve elektronik arayüz ile donatılmış ilk tek kalıp çift vuruşlu pres 1999'da piyasaya sürüldü. Yenilik, araştırma ve geliştirme halen Carlo Salvi DNA'sının ayrılmaz parçalarıdır.

 

Hatebur hakkında: 
Hatebur, birinci sınıf sıcak ve soğuk masif şekillendirme, olağanüstü müşteri hizmetleri ve üstün kaliteli işleme mühendisliği ile eş anlamlıdır. 
Carlo Salvi'nin entegrasyonu sayesinde, dünya çapındaki Hatebur müşterileri çok çeşitli yenilikçi çözümlerden faydalanmaktadır. 1930 yılında kurulan bu geleneksel şirket, müşterilerinden asla uzakta olmayan yüksek kaliteli ürün ve hizmetleri garanti etmek için uluslararası tam teşekküllü iştirakler ve satış ortakları ağı kullanmaktadır. Derinlemesine bir danışma ve tasarım sürecinden sonra Hatebur, müşterinin ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini mükemmel bir şekilde karşılayan yüksek hacimde hassas metal parçalar üretmek için bir işleme çözümü sunar. Gerek otomotiv, rulman, havacılık gerekse bağlantı elemanları endüstrisi için, maksimum performans ve verimlilik sunan çözümler üretiyoruz. Bu doğrultuda yol gösterici ilkemiz: Bizim performansımız. Sizin avantajınız.