Bulten PSM International’ı satın aldı | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Bulten PSM International’ı satın aldı

Bulten, PSM International Holdings Limited (“PSM) (“Müktesebat”) bünyesindeki tüm hisseleri almak için bir anlaşma imzaladı. Müktesebat, Bulten'in uluslararası bağlantı elemanları pazarındaki konumunu güçlendiriyor ve küresel olarak sürekli büyüme için güçlü bir platform sağlıyor. Alış fiyatı nakit ve borçsuz olarak 24,5 milyon ABD Doları (230 milyon SEK) tutarındadır.

1931 yılında kurulan PSM, başta otomotiv sektörü olmak üzere uluslararası pazarlara bağlantı elemanları geliştirmekte, üretmekte ve tedarik etmektedir. Şirketin yaklaşık 350 çalışanı, Çin, Tayvan ve İngiltere'de üretim birimleri ve 22 ülkedeki dağıtım merkezleri bulunuyor. Asya-Pasifik en büyük pazar olarak PSM satışlarının yaklaşık yüzde 50'sini oluşturuyor ve bunu yaklaşık yüzde 30'la ABD takip ediyor. PSM'nin müşteri tabanı, otomotiv, tüketici elektroniği ve ev aletleri endüstrilerinde bir dizi büyük ve tanınmış markayı içeriyor. Ağustos 2019'a kadar olan on iki aylık dönemde, PSM'nin satışları yaklaşık 42 milyon ABD Doları (yaklaşık 395 milyon SEK) olup, normalleştirilmiş FVAÖK marjı yaklaşık yüzde 14 olmuştur.

Satın alma bedeli nakitsiz ve borçsuz olarak 24,5 milyon ABD Doları (230 milyon SEK) olup, 8,5 milyon ABD Doları (80 milyon SEK) satıcı notu ile finanse edilmiştirBulten'de, hisse başına 80 SEK değerine ve mevcut finansman sözleşmesinde yer alan 7.5 milyon USD (71 milyon SEK) nakit ödemeye dayanarak 8.5 milyon ABD Doları (80 milyon SEK) 1.000.000 hazine hisse devredildi. Hazine hisselerinin mevcut PSM sahiplerine, EQT Greater China II'ye transferi 12 aylık bir kilitlemeyi içeriyor. Aktarımın ardından Bulten 52.215 hazine hissesini elinde tutacak. Müktesebatın tamamlanması, satıcı tarafından yapılan bazı işlemlere bağlı olup Müktesebatın 2020'nin ilk çeyreğinde tamamlanması beklenmektedir. Bulten'in Müktesebat ile ilgili işlem maliyetlerinin 12 milyon SEK olduğu tahmin edilmektedir..

Bulten, bir dizi kilit alanda sinerji potansiyeli görmektedir ve işlemin Bulten'in gelişimine ve kazançlarına olumlu katkısının yanı sıra 2020 ve sonrasında hisse başına kazançlarda önemli bir iyileşme olması beklenmektedir.

Bulten, Çin'in Tianjin kentinde yeni bir fabrika açtı 

Bulten, Çin'deki otomotiv endüstrisine yüksek kaliteli bağlantı elemanları üretimi için Tianjin'deki yeni fabrikasını açtı. Yeni işin kurulmasıyla Bulten, uluslararası bir bağlantı elemanı çözümleri tedarikçisi konumunu güçlendirdi ve Çin'de gelecekteki büyümeyi yönetme koşullarını iyileştirdi. 

Bulten, altı ülkede yüksek kaliteli bağlantı elemanları için üretim birimlerine sahip olup 1996 yılında Pekin'de faaliyete geçmiştir. Ekim 2018'de, Çin operasyonunu, Daha önceki nispeten düşük bir seviyeden daha iyi genişleme koşulları yaratmak ve Bulten'in sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak için Pekin'e yaklaşık 150 km uzaklıktaki Tianjin'de yeni inşa edilen tesislere taşıma kararı alındı.

Taşınma plana göre yapıldı ve 22 Kasım'da yeni tesis hizmete girdi. Taşınma, yaklaşık 25 milyon SEK yatırım anlamına geliyor ve maliyetlerin yaklaşık 16-20 milyon SEK olduğu tahmin ediliyor. Taşınma ile Bulten, soğuk şekillendirme, ısıl işlem ve yüzey işleme ile modern ve tam entegre bir tesis elde etti. Bulten, üretim sürecinde tüm bu adımları kontrol eden Çin'deki birkaç bağlantı elemanı tedarikçisinden biridir. Yeni platform ile Bulten, Çin'deki operasyonu yepyeni bir seviyeye taşıyacak şekilde donatılmıştır.