Kasa, palet ve raf sistemlerinde BEYDEMİR | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Kasa. palet ve raf sistemlerinde BEYDEMİR

1985 yılında, Hüseyin BEYDEMİR tarafından bir şahıs şirketi olarak küçük sanayi sitesinde temelleri atılan BEYDEMİR, kurucusunun tecrübeli, bilgili ve özverili çalışmasıyla, yavaş ama emin adımlarla büyümüştür. Sektörde öncelikli olarak kumlama makinesi imalatı ve fason kumlama yapan Beydemir, daha sonralarda, bu mesleğe ilk başladığı 1965 yılındaki sac kesim ve büküm işine ağırlık vermiştir.

İHRACAT VE BÜYÜME

1993 yılında limited şirketi olmasıyla birlikte, başta otomotiv sanayii olmak üzere, tüm sektörlere metal kasa, palet, raf imalatı yapmaya başlamıştır. Alanındaki tecrübesi ve üstün kalitesi sayesinde bundan kısa bir süre sonra, Fransa’ya ilk ihracatını gerçekleştirmiştir. Bunun arkasından, dünyadaki büyük otomotiv parçası üreten firmalara, malzeme kasası göndermeye başlamıştır. 

1998 yılında, mevcut kapasitenin yetmemesi sebebiyle, Kemalpaşa Organize Sanayii Bölgesindeki 1500 m² kapalı olmak üzere, toplam 3000 m² üzerine kurulu yeni tesisine taşınmıştır.

2001 yılında, yan tarafındaki 6000 m² alanı da bünyesine katarak, büyüme yolundaki adımlarını hızlandırmıştır.

Her geçen yıl, hedeflerini yükseltip, ihracat ayağına yeni firmalar katarak büyümeye devam eden BEYDEMİR firması, Türkiye ve Avrupa’da bir marka olmayı başarmıştır. Başta Avrupa olmak üzere, orta doğuya ve hatta uzak doğuya bile ihracat yapmaktadır.

İNOVASYON VE KURUMSALLAŞMA

2008 - 2010 yılları arasında ikinci kuşağın da firmaya katılmasıyla birlikte, Beydemir üretimde ve finansal alanda birçok yeniliğe, özellikle de teknolojiye kapılarını açmıştır. Artık BEYDEMİR, kurumsallaşma yolunda ilerlemektedir.

2016 yılında, Anonim Şirket olan Beydemir firması, kalitesinden ve müşteri memnuniyetinden asla ödün vermeden, sağlam adımlarla büyümesini devam ettirmektedir.

Avrupa’daki müşterilere hem lojistik hem de fiyat olarak daha iyi hizmet verebilmek için Bulgaristan’da BEYDEMİR METALWORKS LTD. adında yeni bir şirket kurulmuştur.

ÜRETİM VE KALİTE

Beydemir, belirli bir ana ürün gamında uzmanlaşmak gereğine inanmaktadır. Üretebildiği halde üretim pörtföyüne almadığı birçok ürün bulunmaktadır. Bu nedenle, sadece fabrika yardımcı malzemeleri (ağır malzeme taşıma kasaları-paletleri ile bu malzemelerin stoklanacağı ağır tonajlı raflar) ve bunlarla ilgili diğer ekipman üretimini gerçekleştirmektedir.  

2004 yılında EPAL (Avrupa Palet Topluluğu) ‘den aldığı lisans kullanım hakkı ile ürettiği gitterbox (telli kasa) firma için haklı bir gurur kaynağıdır. 
2004 yılından beri BEYDEMİR markası ürünlerde kullanılmaya başlanmıştır.
2005 Nisan ayında TSE ‘den ISO 9001/2000 belgesi alınmış ve şu an TS EN ISO 9001:2015 versiyonu kullanılmaktadır.
Ana üretim çeşitleri:  sac kasalar, sac paletler, raf sistemleri ve kumlama makineleridir.
Dört ana başlık altında yapılan ürünler, başta otomotiv olmak üzere, dövme, döküm vb. ile beyaz eşya ve gıda sektöründe de kullanılmaktadır.  

HEDEFLER VE YATIRIMLAR 

Beydemir, değişen ve gelişen dünyayı takip etmek ve faydalanmak gereğine inanan bir firmadır. Bu yüzden 2012 yılında, ikinci neslin de devreye girmesiyle, şirketi bir adım daha ileriye taşıyacak teknolojik sistemlere yatırım yapma kararı alındı. Bu kararla yola çıkarak makine techizat pörtföyünü, bünyesine bir adet fiber lazer kesim makinesi, kaynak robotu ve CNC abkantları ekleyerek genişletti. Firma bu gelişim ile ağır vasıta imalat sanayiine yedek parça üretimindeki yerini aldı.

Standart ürünlerin dışında, firmaların istekleri doğrultusunda muhtelif ölçülerde imalatlar da yapılmaktadır.  
Standart ürünlerde bükümler CNC abkant ile, kaynaklar ise robot ile yapılmaktadır. Tüm sac kesimleri lazer kesim makinası ile gerçekleştirilmektedir.

Metal işleme sektöründe lider olabilmek, müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerine doğru ve zamanında cevap verebilmek, kalite yönetim sistemini uygulamak ve etkinliğini sürekli iyileştirmek, kaliteden ve güvenilirlikten asla ödün vermemek Beydemir şirketinin kalite politikasıdır.

Beydemir firması, tüm personeliyle birlikte bir ailedir ve en büyük dileği, bu ailenin uzun yıllar hayatta kalıp, birlikteliğini devam ettirebilmesidir.