Akpınar Cıvata ve Omega Cıvata olarak Yatırımlarımlara devam edicez
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Akpınar Cıvata ve Omega Cıvata olarak Yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz

Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

Seyfettin KARACA olarak Akpınar Cıvata ve Omega Cıvata firmalarının Mali ve İdari İşler Direktörü olarak görev yapmaktayım.  1987 doğumluyum. Yeditepe Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunuyum. 


 
Omega Cıvata ve Akpınar Cıvata hakkında bilgi verir misiniz?

Omega Cıvata 2003 yılında Kurtköy’de kuruldu. 2019 yılında Dilovası İmes San. Sitesine taşındı. Toplam 6.000m2 kapalı alanda üretim yapmakta olup, üretiminin %30’nu ihracata göndermektedir. Yaklaşık olarak 70 kişilik bir ekiple son teknoloji makinalarla üretim yapmaktadır. Önümüzdeki yıllarda % 30 olan ihracat oranını, % 50’nin üzerine taşımak istiyoruz. Bununla ilgili gerekli Ar-Ge ve yatırım planlama çalışmalarımız devam etmektedir. 

Akpınar Cıvata 1985 yılında Karaköy Kurşunlu Han’da ticari hayatına başladı. 1993 yılında Arap Camiinde kendi yerinde faaliyetlerine devam etmeye başladı. 1999 yılında Dudullu İmes Sanayi Sitesinde ilk şubesini açtı. 

2009 yılında Kurtköy’de 10.000m2 büyüklüğünde merkez ofis inşaatını tamamlayarak, şirket merkezini Kurtköy’e taşıdı. Böylece 1 merkez ve 2 şube olarak sektöre hizmet vermeye devam ediyor. Merkez ve şubeler dahil olmak üzere yaklaşık olarak 60’ın üstünde personel görev yapmaktadır.

Müşterilerimizin, paslanmaz bağlantı elemanları başta olmak üzere çelik ürünler, özel imalat ürünleri ve hırdavat ürün ihtiyaçlarını tedarik etmekteyiz.

 


Omega Cıvata’nın ürünleri, üretim kapasitesi ve ihracat çalışmaları bilgi verir misiniz? 

Aylık ortalama 500 ton kapasite ile çalışmaktayız.  6.000 m2 üretim 2.000 m2 ofis alanları olmak üzere toplam 8.000 m2 alanda son teknolojik makinalarla faaliyette bulunmaktadır. 

Otomotiv, inşaat, beyaz eşya, mobilya gibi çok farklı sektörlere standart ve özel imalat ürünler üretmek suretiyle hizmet vermekteyiz.
Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerine ihracat yapmaktayız. İhracat oranımız % 30‘dur.

 2019 yılı nasıl geçti, bundan sonrası için hedefleriniz nelerdir ? 

2018 yılında ülkemizde yaşanan ekonomik daralmaya rağmen, 2019 yılındaki ekonomideki hızlı iyileşmeyle birlikte mevcut yatırımlarımız devam ettirmek suretiyle 2019 yılı hedeflerimize ulaşmış bulunmaktayız. 2020 yılında mevcut yatırım planlarımıza devam edeceğiz.

Akpınar Cıvata olarak 2020 yılında mevcut organizasyon yapımızı daha da geliştirip güçlendirerek, hem yurt içinde hem yurt dışında daha rekabetçi bir yapıya ulaşmayı hedeflemekteyiz.

Omega Cıvata olarak mevcut ihracat oranımızı 2020 yılında artırarak devam etmek, global piyasalarda daha aktif ve rekabetçi hale gelmek ve ülkemizi bu anlamda yurtdışı piyasalarda daha iyi temsil etmeyi hedeflemekteyiz. Bunun için gerekli Ar-Ge yatırım planlama çalışmalarımız devam ediyor. Ülkemizin 2023 yılı ihracat hedeflerine ulaşması hususunda bizde katkı sunmayı istiyoruz.

Ülkemize ve insanımıza olan güvenimizden dolayı yatırımlarımıza hız kesemeden devam edeceğiz.