Çetin Civata Paz. A.Ş.’nin yeni adı artık Cıvtec Cıvata | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Çetin Civata Paz. A.Ş.’nin yeni adı artık Cıvtec Cıvata

4 ayrı üretim tesisi ve 2 farklı pazarlama firması ile bağlantı elemanları sektöründe Avrupa’nın önde gelen firmalarından ve Türkiye’nin sektörde ki liderinden biri olan Tecde Grup, 2020’ye yeni kurumsal kimlik çalışmaları ile başlangıç yaptı. 

140 bin m2 Toplam Alanı,  1000‘den Fazla Kişiye İstihdam

Tecde Grup bünyesinde Çetin Cıvata’nın da dahil olduğu 15 farklı şirket bulunmaktadır. Tecde Grup Bağlantı elemanlarının haricinde yurt içi ve yurt dışında bilgisayar, elektronik, enerji ve inşaat sektörlerinde de faaliyet göstermektedir. Bu firmalar da 1000’in üzerinde kişi istihdam edilmektedir.  2018 yılı toplam grup cirosu ise 170 Milyon Dolar olarak gerçekleşmiştir. 

4 Ayrı Üretim Tesisi ve 2 Farklı Pazarlama Firması 

İstanbul’da 3 adet, Malatya‘da 1 adet üretim tesisinin yanı sıra Türkiye ve Almanya’daki pazarlama firmaları ile Çetin Cıvata sektörün lider konumunda olan firmalardandır. 

1976 yılında imalata ilk olarak Çetin Cıvata San. Tic. A.Ş ile başlayan hikaye, yıllar içerisinde hem ürün kalitesini hem de ürün çeşitliliğini arttırarak Türkiye’nin bağlantı elemanları sektöründe lider konumda firmalarından biri halini almıştır. Aynı zamanda temeli 1915’e kadar uzanan, halen 3. ve 4. kuşak tarafından beraber yönetilen, değişik sektörlerde faaliyet gösteren Tecde Grup bünyesinde ki en eski şirketidir. Üretim yelpazesinde M3 mm ile M27 mm arasında her türlü soğuk şekillendirilmiş standart cıvata ve vidanın bulunduğu Çetin Cıvata, ayrıca müşteri talebi karşısında her türlü özel bağlantı elemanını üretim yeteneğine ve kapasitesine sahiptir. 

Çetin Cıvata  otomotiv, beyaz eşya, pvc, mobilya, enerji , inşaat, makine sanayi gibi sektörel bağlantı elemanlarının üretimi için yeterli alt yapıya sahiptir. Firmanın aynı zamanda IATF 16949, ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, CE 14399-1:2005 ve EN 15045-1:2005 kalite belgeleri bulunmaktadır.

Ürettiği ürünlerin % 50’sini ihraç eden Çetin Civata Fiat, Mercedes Benz Türk, Isuzu , Hyundai, BSH, Vestel, Man, Magna  vb. OEM ve yan sanayilerinin tedarikçisidir. 

Yurt içinde 45 şehirde 20 satış temsilcisi ve 180 personeliyle aktif olarak çalışan, ithalat ve yurt içi pazarda lider konumda olan şirketlerden biri olan Çetin Cıvata Pazarlama AŞ. yaptığı unvan değişikliği ile artık Cıvtec Cıvata A.Ş. olarak devam etmektedir.

Çetin Cıvata Pazarlama AŞ,  Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mustafa Necati TECDELİOĞLU tarafından 1985 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Toplamda 20.000 m2 alan, 14.000 ton / 25.000 palet kapasitesi ile cıvata, somun, matkap uçlu vida, sunta vidası, gijon, düz ve yaylı rondela, dübel, perçin, inox ve tüm bağlantı elemanlarının başta kendi grup fabrikalarında üretilen ürünlerinin tedariğini ve satış pazarlamasını yapmaktadır.  

Ayrıca, gelen müşteri taleplerine İstanbul, Bayrampaşa ve Karaköy ‘de bulunan 2 mağazası Türkiye genelinde yer alan bayilikleri ve yerleşik pazarlama elemanlarıyla hızlı ve anında cevap vermektedir. Sektörde ilklere imza atan firma, şartların getirmiş olduğu yatırımları gerçekleştirerek sürdürülebilir aktif pazarlamayla, müşterilerinin gerek özel gerekse standart ürün taleplerini hızlı ve doğru cevap verebilmektedir.    

2004 yılında kurulan Tekno Metal Kaplama San. Tic. A.Ş, alanında gerçekleştirdiği atılımlarla öne çıkmaktadır. 2004 yılında ilk otomatik Elektrolik Çinko Kaplama hattını devreye alarak kaplama sektörüne giren Tekno Metal Kaplama, şuan ki kalitesini AB normlarına taşıdı. 2017 yılında Çinko Lamel kaplama hattı yatırımı, 2018 yılı itibariyle de full Otomotik Alkali Çinko ve Çinko Nikel kaplama hattı devreye alınmış olup tüm gereklilikleri yerine getirmektedir.

Tekno Metal Kaplama San. Tic. AŞ,  3.000 m2 kapalı alanıyla İstanbul  Hadımköy’de hizmetlerine, otomotiv başta olmak üzere beyaz eşya, inşaat, makine, mobilya gibi farklı sektörlerde kullanılan bağlantı elemanlarının kaplamasını yapmaktadır. Almış olduğu IATF 16949 belgesi ile de sektöründe ön plana çıkmaktadır. 

1983 yılında kurulan Mertsom Somun Sanayi A.Ş, 2013 yılında Tecde Grup bünyesine dahil olmuş olup üretimine İstanbul Hadımköy’de devam etmektedir.  Katma değerli ürün ve özellikle soğuk şekillendirme kalıp tasarım süreçlerini % 100 kendi geliştirmektedir.

M3 - M16 özel çizim parçaların ve somunların üretimlerini gerçekleştirmekte olan Mertsom Somun; otomotiv, beyaz eşya ve diğer endüstriyel firmalara ürünlerini hatasız teslim etmektedir. Aynı zamanda üretiminin %40‘ı ihracat yapmaktadır.

1998 yılında kurulan Tekno Bağlantı Elemanları Paz. Tic. Ltd. Şti. Malatya’da 200 personeliyle bağlantı elemanları sektöründe hizmet vermektedir.  

Türkiye’de Anadolu bölgesinde bulunan en büyük tam entegre bağlantı elemanları üretimi yapan firma özelliği taşımaktadır. Aynı zamanda Türkiye’de ilk matkap uçlu vidayı üreten firmadır ve Çetin Kraft markasının da sahibidir. Bunun yanı sıra sunta vidası, sac vidası, somun ve cıvata üretimi de gerçekleştirilmektedir. 

40’tan Fazla Ülkeye İhracat

Çetin Cıvata dünyanın 40’tan fazla ülkesine ihracat yapmakta olup “Made in Turkey “ ve “Cetin” markasının dünya pazarında ki yerini yükseltirken,  ülke ekonomisine de katkıda bulunmaktadır. Globalleşme çerçevesinde Almanya’da 2017 yılında Cetin Gmbh şirketi kurulmuştur.