Yüksek Sıcaklık Uygulamalarında Bağlantı Elemanları için A-286 | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Yüksek Sıcaklık Uygulamalarında Bağlantı Elemanları için A-286 Alaşım Telin İncelenmesi

Magnetic Analysis Corporation’ın yüksek hızlı edi akımı Rotomac® 20mm rotary, A-286 alaşımı gibi paslanmaz çelik telleri tavladıktan sonra oluşabilecek veya büyüyebilecek çatlaklar için doğru ve güvenilir inceleme sağlar. Jet türbin havacılık motorları ve otomobil ve kamyonlardaki turboşarjlı yüksek beygir gücü motorları gibi yüksek sıcaklık uygulamalarında bağlantı elemanları için sıklıkla kullanılan bu tip telin incelenmesi zor olabilir. 

Tel üreticileri genellikle teli test problarının altında ortalamak için özel karbür tel çekme uçlarına sahiptir. 20mm Rotomac® bu çekme uçlarını burç olarak adapte edebilir, bu da marjinal olarak düzleştirilmiş, ancak aşırı soğuk çalışma ve mekanik özellikleri değiştirmek için yeterli olmayan telin test edilmesine izin verir. Rotomac'ın Mesafe Telafisi, test sırasında düzlük eksikliğini, sık karşılaşılan bir sorunu telafi etmeye yardımcı olur ve küçük bir yatak göbeği, mekanik merkez etrafında döndükçe test problarının çok daha hassas bir şekilde dönmesini sağlar, bu da 2 mm kadar küçük çapların test edilmesinde önemli bir faktördür. A-286 alaşımındaki zayıf iletkenlik, akım testini yönlendirmeyi zorlaştırabilir, ancak MAC’in Z-probu gürültüye standart null problardan çok daha iyi sinyal üretir. Magnetic Analysis Corp.'un MultiMac® girdap akımı elektroniği Rotomac® Rotary ile birlikte kullanılır. Her iki birim de Tube 2020 Düsseldorf fuarında MAC’ın # 6 / H20 standında sergilenecek.

A286 tipi alaşım, 704°C'ye (1300°F) kadar yüksek mukavemet ve korozyon direnci gerektiren uygulamalar için ve daha yüksek sıcaklıklarda daha düşük stresli uygulamalar için demir bazlı östenitik süper alaşımdır. 

Rotomac® A-286 alaşımlı telin test edilmesinde kullanım için edi akımı dönüşü yüksek sıcaklık uygulamalarında bağlantı elemanları için tasarlanmıştır.