Neden Tırnaksız Helikoil | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Neden Tırnaksız Helikoil

Tırnaksız Helikoil yaylar M2-M39 çapları arasında standart olarak üretilmektedir. Bu çap aralığı KATO Marka olarak Akifsan stoklarında mevcuttur.Tırnaksız Helicoiller 1D — 1,5D — 2D — 3 D gibi 4 farklı boyda üretilmektedir. Buradaki D harfı helicoil vidasının çapını ifade etmektedir.

Neden KATO Tırnaksız Helikoil Yay

KATO CoilThread® Hem tırnaklı hemde tırnaksızyaylar üretir.
Tırnaklı yaylarda dünyada birçok marka var ancak Tırnaksız yaylarda öncü ve olmazsa olmaz bir montaj kalitesinin sahibi olan Japonya menşeili KATO CoilThreadG®

Dünya genelinde Aerospace alanında tercih edilen tek markadır.

Tırnaksız helikoilleri Standart tırnaklı helikoillerden öncü kılan ve ayrı tutan Montaj sonrası tırnağın kırılma problemi ve elektronik gövdelerde kırılan tırnak parçasının yaratacağı olumsuzluklardır.

Genel olarak savunma sanayi üretim projelerinde önerilmiş ve NASM8846, NA51130 ve NA0276 tarafından askeri programlarda kullanımiçin onaylanmıştır.

Bu kırılan tırnağın emniyeti dışında montaj esnasında tırnaksız yay takmanın kolaylığı ve çabukluğu da hep övülmüştür.
Kato tırnaksız yay tanıtımlarında ve rakip yay firmaları ile karşılaştırmalarda montaj adedini büyük bir farkla kapatmıştır.
Neden Kato tırnaksız yay sorusunun cevabı emniyet ve montaj hızıdır. Tırnaksız yaylarda da manuel ve elektrikli olarak montaj mümkündür.Daha hızlı montaj için şerit beslemeli elektrikli ve havalı sürücüler mevcuttur.Yüzbinlerce helikoil montajı yapan firmalarda zaman ve emniyet için şerit beslemeli tırnaksız yaylar tercih sebebidir. 

Örneğin tırnaklı bir helikoil yay montajında aynı zaman diliminde 300 adet montaj sağlanırken, tırnaksız yaylarda aynı sürede yaklaşık 1000 adet montaj test edilmiştir.