Neden TURKCOIL | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Neden TURKCOIL

Alüminyum dünyadaki en hafif metallerden biridir, demirden neredeyse üç kat daha hafiftir fakat aynı zamanda çok güçlü, son derece esnek ve korozyona karşı dayanıklıdır. Bu metal hem sıcak olduğunda hem de soğuk olduğunda basınç ile kolayca işlenebilir. Bükülebilir, çekilebilir ve damgalanabilir.

Alüminyumu işlemek çelik işlemekten daha hızlı ve kolaydır, ancak alüminyumun üretimi diğer metaller ve malzemelerden daha maliyetlidir. Keza üretilen ürünlerin üretim süresi ve sektörüne göre çok yüksek maliyetler çıkarmaktadır.

Özellikle Savunma sanayii ve medikal endüstrisini örnek alırsak yapılan ürünler çok yüksek katma değerlidir.
Konumuz olan TurkCoil Helicoil diş tamir insörtleri ise alüminyum ve A metallerden üretilen ürünlerin vida yataklarını paslanmaz çelik telden üretilen insörtler ile güçlendirmektedir.

A metalden üretilen parçaların gövdelerindeki vidaların yüksek torkta sıkılabilmesi ve açma kapama sayısının çokça fazla olabilmesi helikoil insörtler ile mümkün olabilir. Aksi takdirde vida yatakları korunmayan alüminyum gövdeli ürünler daha kullanıma başlamadan montaj aşamasında bile kullanılmaz hale gelebilir. Başlıkta yazdığımız gibi gerçek konu Neden TurkCoil ise; Bütün teknolojik ürünlerde bir detay ve dikkat noktası var olduğu gibi Helikoil'de de birçok detay gizlidir. En önemli detay Helikoil üreticisinin üretmiş olduğu yaylar hangi toleranslı üretilirse buna ait diş yuvası açan helikoil kılavuzuda aynı toleransta üretilmiş olmalıdır.

Helikoiller üretiminde kaplama öncesi ve kaplama sonrası farklı çaplar sunan DIN814O NASM8846 ve MA1565 normuna uygun olarak üretilmektedir. Helikoiller tırnaklı — tırnaksız ve kilitli olarak montaj yerine göre çeşitlidir.

Turkcoil Helicoiller kullanım yerlerine göre malzeme olarak Paslanmaz 304 — Nitronic 60 — Inconel X750 —Fosfor Bronz veTitanyum'dan üretilmektedir. Bu ürünlerin direnç ve özelliklerini aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.