FIJ, Japonya ve Almanya'daki bağlantı elemanları endüstrisi | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

FIJ. Japonya ve Almanya'daki bağlantı elemanları endüstrisi arasındaki alışverişi güçlendirmek için DSV'yi ziyaret etti

Japonya Bağlantı Elemanları Enstitüsü (FIJ), Deutscher Schraubenverband (DSV) ve yerel şirketlerle geçtiğimiz Ekim ayında etkileşime girdi. İki taraf, bir Alman-Japon kooperatif ilişkisi kurmak için üyeler arasında karşılıklı üyelik listesi dağıtmayı kabul etti. DSV'nin 2021 yılında Japonya'yı ziyaret etmesine karar verildi. Heyete, Başkan Tsubaki de dahil olmak üzere sekiz üye katılacak. Tur, 29 Eylül'den 4 Ekim arasında altı gün sürdü.

Ayın 30unda DSV bürosunda düzenlenen Alman-Japon değişim toplantısında FIJ ve DSV üyeleri arasındaki gelecekteki işbirliği üzerine tartışmalar yapılacak. Alman ve Japon üyeler arasında işbirliğine dayalı bir ilişki umuduyla, iki taraf, her iki tarafça önceden hazırlanan ürün kategorisi notasyonundaki üye listesini her iki üyeye de dağıtmayı kabul etti. Her şeyden önce, bu listeyi kullanarak işbirliğine dayalı bir ilişki kuracaklar.

Gelecekteki Alman-Japon alışverişiyle ilgili olarak, temayı netleştirme ve her iki yılda bir birbirimizi ziyaret etme konusunda anlaştık. 2021'de Japonya'da bir daha gerçekleştirildiğinde, DSV Japonya'yı ziyaret edecek. Bu toplantıya hazırlanmak için FIJ, tartışılacak konular ve temalar hakkında bir taslak hazırlamak için bir anket yapmaya ve Japonya ile Almanya arasında fikir birliği oluşturmak için DSV'ye özet sunmaya karar verdi.

Buna ek olarak, takas üyelerinin çıkarlarının üyelere bağlı olarak değişebileceğini varsayarak, FIJ her tema için bir çalışma grubu biriminde bir sonraki takas formatını oluşturmanın ve tartışmanın bir yöntemini dikkate almak istiyor. Ve önerdi.

Ek olarak, her iki tarafın vida endüstrisi ve insan kaynakları eğitimi ile ilgili takas toplantısında DSV tarafı, uluslararası standartlaştırmada ISO/JIS ve bağlantı elemanları endüstrisinin 4.0 endüstrisi konularında sunumlar yaptı.

FIJ altı gün içinde, Schrauben Betzer GmbH & Co. KG (Rüdenscheid), Institut fur Umformtechnik der mittelstandischen Wirtschaft GmbH (Rüdenscheid) ve Fr. H. Lüling GmbH & Co. Altena fabrikasını ziyaret etti.