Bir başka kuantum sıçraması | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Bir başka kuantum sıçraması

Zaman geldi. Böllhoff üründe tarih yazmaya devam ediyor ve müesses HELICOIL diş teknolojisinin bir sonraki geliştirme aşamasını sunuyor.
Bu yıl 65. doğum gününü kutlayan bir ürünün daha da akıllı hale gelmesi nasıl mümkün olabilir? HELICOIL Plus ve HELICOIL Tangfree'nin işlevlerini birleştiriyorsunuz, maviye boyayıp kırmak gerekmeyen bir sap takıyorsunuz. Yenilik: Kurulum mandreli, dönme sırasında onu geriye doğru büker ve sıkıştırır. Sapın kırılması ve sapın çıkarılması gerekli değildir. Sonunda kendi adını da esinleyen akıllıca bir fikir: HELICOIL Smart. Yüksek mukavemetli birleşimlere yönelik yeni nesil diş teknolojisinin başlama sinyali.

Eşkenar dörtgen profilli bir telden yapılan bu vidalı geçme ayrıca elastik bir spiral haline getirilmiştir. Serbest Yürüyen versiyonuna gelince, tek tek her dişte tamamen serbest yürüyen kalın diştir. Sonuç, her durumda vidalanabilir olan son dişi içeren gerçek ölçülerde bir iç diştir.
Bununla birlikte, tüm bu yıllar boyunca, işlevsellik özü değişmeden kalmıştır. Daha sonra, şimdi olduğu gibi, dişli geçme, kuvvetleri kanattan kanada tutunum dişine aktararak, alüminyum, magnezyum ve karbon fiber kompozitler gibi fiber takviyeli plastik benzeri düşük mukavemetli malzemelerde yüksek mukavemetli birleşimler yaratmaktadır.
Daha fazla kalite ve değer için - gerek dişli takviyesi gerekse onarım için. HELICOIL Plus'tan uyarlanan özel diş başlangıcı, onu bir vida gibi konumlandırmayı ve vidalamayı sağlar.

Yeniliğin itici gücü

Dişli geçmeyi vidalamak için ihtiyacınız olan tek şey Akıllı kurulum mandreli: iki fonksiyonlu bir mandrel - 2'si 1 arada. Bıçak konumu kontrolü çok özeldir. İçe vidalama ile, bıçak bir içeri çekme fonksiyonuna sahipken, dışa vidalama ile, bir bükme ve sıkıştırma aracına dönüşür. Bu, manuel veya tam otomatik olarak tek bir işlem adımında kolay ve hızlı kurulum sağlar.Böllhoff ekonomik verimliliği asla göz ardı etmeyip, pnömatik montaj aletleri de sürekli olarak geliştirilir. En son nesil çözümleri yüksek esneklik, hızlı ve güvenilir işlem getiriyor. (M4 to M12).
    
İlgili kurulum araçlarıyla birlikte, HELICOIL teknolojisindeki mevcut yenilik aşaması HELICOIL ürün ailesine mükemmel bir ektir. HELICOIL evriminin tüm aşamaları gibi Akıllı sistem de son derece güvenilirdir.Geriye bakınca

65 yıl önce Böllhoff, benzersiz şekilde aile şirketlerinin yükselişini önemli ölçüde etkileyen HELICOIL'i üretmeye başladı. Bugün, ürün markası dünyaca ünlü ve ABD, Latin Amerika ve Avrupa'da vidalı geçmelerde pazar lideridir. Paslanmaz çelik vidali bir geçme dünyayı fethetti ve halen devam ediyor. 65 yıldır, benzeri olmayan bir orijinal olmuştur.

Uçaklar için kır dökme demirden yapılmış radyal motorlar vidalı bağlantılarda yüksek aşınma gösterdi. Zaten 1938 yılında bu motorlar, HELICOIL olarak patentlenmiş vida takviyelerini geliştirmek için teşvik olmuştu. Böllhoff, 1954'ten itibaren HELICOIL vidalı geçmesini lisans altında üretti. 1954'te aile şirketi kendi üretimini başlatmasından beri başka birçoklarının aynı yönde izledikleri birçok adım attı. O zamana kadar, şirket sadece toptancı ticaret yapıyordu.

Küresel ve yerel

24 ülkede 39 noktada 45 şirketten oluşan Böllhoff ağı yerel uzmanlığı garanti ediyor. Böllhoff müşterileri, kısa teslim süreleri ve mesafelerin bir arada olmasından küresel varlık bekliyor. Böllhoff Grubu, önemli endüstri pazarlarındaki uluslararası müşterileri temsilciler ve tüccarlarla yakın ortaklıklar içinde olmasının nedeni budur. Sabitleme ve montaj teknolojisinde lider bir uluslararası şirket olarak Böllhoff Grubu tüm önemli pazarlarda temsil edilmektedir. 

Yazar:
Annette Löwen, Leader Marketing FAT Germany at Böllhoff Verbindungstechnik GmbH