Toyota Meksika’da ki tesisinde üretime başladı | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Toyota Meksika’da ki tesisinde üretime başladı

Meksika yeni araç satış pazarında hali hazırda %7,9 pay ile Nissan, General Motors ve Volkswagen’in ardından dördüncü sırada yer alan Toyota firması önümüzdeki günlerde Guanajuato eyaletindeki Apaseo el Grande fabrikasında üretime başlayacağını duyurdu.

Anılan üretim tesisine 700 milyon ABD dolarının üzerinde bir yatırım yapıldığı ve 2019 yılındaki yeni araç satışlarındaki azalmaya rağmen şirketin 2020 yılında 105 bin araç satışının hedeflendiği, bu sayede son 5 yılda yakalanan yıllık 100 binin üzerinde olan araç satışı rakamlarının sürdürülmesinin amaçlandığı, fabrikada ABD pazarı talebine yönelik yeni Tacoma model kamyonetlerin üretiminin yapılacağı açıklandı.

2019 yılı Ocak-Kasım döneminde Toyota’nın yeni araç satışları 94.342 adet olarak gerçekleşirken, 2018 yılının aynı dönemine göre %2'lik bir daralma yaşandığı belirtilmektedir. 2019 yılında satılan Toyota marka araçların %15,8’inin hibrid araçlardan oluştuğu ve firmanın 2025 yılı hedefi olan 5,5 milyondan fazla alternatif enerji kaynağı kullanan araç satışı yapmaya yaklaşıldığı bildirildi.