NYSHIELD™ 2020 Otomotiv Haberleri PACE Ödülü Finalisti oldu | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

NYSHIELD™ 2020 Otomotiv Haberleri PACE Ödülü Finalisti oldu

Nylok® LLC, 2020 PACE Ödülleri'nde, galvanik etkilerden kaynaklı olarak hızlanan korozyon olmadan hafif malzemelerin araçlara eklenmesini sağlayan yeni ürünü  NYSHIELD™ ile finalist olarak seçildi.

PACE ödülleri (Premier Otomotiv Tedarikçilerinin Mükemmelliğe Katkı Ödülü), her yıl yenilikçi ve teknolojik ilerlemeler sağlayan ürünleri olan şirketleri kutlamak için Automotive News tarafından verilmektedir.

“Nylok® bu seçkin finalist grubun bir parçası olmaktan büyük onur duyuyor” diyen Yeni Ürün Geliştirme Direktörü Jeff Stupar, “İlk önce otomotiv bağlantı elemanları alanında müşteri gereksinimlerini belirlemeye, ardından da sorunu çözme çabasına odaklanıldı. Çelik bağlantı elemanlarını kullanarak magnezyum ve karbon elyaf gibi hafif malzemelerin takılmasının büyük bir zorluk olduğu OEM ve Tier 1 tartışmalarından açıkça anlaşılıyordu. Nylok®, ele alınması gereken temel endişeleri ve performans kriterlerini anlamada bağlantı elemanları mühendisleriyle yakın işbirliği yaptı. Aylarca süren geliştirme ve test sürecinden sonra (hem laboratuvar hem de saha), NYSHIELD™ ürünü tanıtıldı,” dedi.

Stupar sözlerine şöyle devam etti: “Bu ürün, hızlanan galvanik korozyonu önlemede son derece iyi iş görüyor ve aynı zamanda düşük kenet yük kaybı, aşırı sıcaklıklarda performans, dayanıklılık ve kimyasal direnç gibi bağlantı elemanlarının diğer "olmazsa olmazlar"ına da uyuyor.” 

Bu sorunla mücadelede halen, hacimli pullar, pahalı metaller veya alüminyum bağlantı elemanları dahil olmak üzere, çoğunlukla geçici çözümler mevcut. Bunların hiçbiri OEM’lere uygun fiyat ve istedikleri asgari bağlantı elemanı paket boyutunu sunmuyor.

Nylok®, bu 2020 PACE Ödülü sürecinin son değerlendirmesinde öne çıkan 30 teknoloji finalistinden biri. Kazananlar, 23 Mart 2020 tarihinde MI, Detroit'te düzenlenecek bir törenle duyurulacak. 

NYSHIELD™, çelik bağlantı elemanları ile hem magnezyum hem de karbon elyafı içeren en aşırı hafif malzemeler arasındaki galvanik korozyonu önlemede etkilidir. NYSHIELD™, birbirine benzemeyen malzemelere temas eden çelik bağlantı elemanı yüzeylerine çok düzgün bir şekilde uygulanır ve en asal olmayan malzemeyi savunur/korur. Bu üründe 150°C'ye kadar bile minimal gerilme kaybı olur, olağanüstü kimyasal dirence sahiptir ve çoğu yüzeye iyi yapışır.