Sektörün aynası olarak FASTENER POLAND®­­ Ticaret Fuarı | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Sektörün aynası olarak FASTENER POLAND®­­ Ticaret Fuarı

Uluslararası Bağlantı Elemanları ve Sabitleme Teknolojileri Fuarı FASTENER POLAND® tüm yıl beklemeye değer. 8-9 Ekim tarihlerinde düzenlenen EXPO Krakow Uluslararası Sergi ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen bu yılki fuar, sektörün gücünü açıkça gösteriyor.

İki gün boyunca 210 katılımcının portföyünü sergilediği fuarda önemli bir nokta olarak, %71'lik bir çoğunluk yurtdışından, Avusturya, Çin, Çek Cumhuriyeti, Fransa, İspanya, Hollanda, Japonya, Slovenya, İsveç, Tayvan, Türkiye, ABD, İngiltere ve İtalya gibi ülkelerden gelmişti. Ekip Müdürü Beata Łoś, "Pazardaki rekabet oldukça zorlu ve şirketler müşteri arayışını bırakamayacaklarını iyi biliyorlar. FASTENER POLAND® Ticaret Fuarı sektörden 4.000 konuğu cezbetti. Bu 4.000 potansiyel sözleşme," diye özetliyor. 

Dünyanın her yerinden müşteri

Ticaret fuarı her yıl artan oranda ilgi görüyor. Bu yıl, tüm ziyaretçilerin %43'ü yurtdışından Krakov'da yeni tedarikçiler aramak için geldi. Bu büyük potansiyel, yerli katılımcılar tarafından giderek daha fazla kabul görüyor ve artık memnuniyet duymak için iyi nedenleri var. Çünkü sadece 2018'de bağlantı elemanları ihracatı %9 artarak 8 yılın en hızlı büyüme oranı olan 1.8 milyar PLN seviyesine yükseldi. PGB - Polonya Genel Müdürü Krzysztof Biskup şöyle diyor: “Norveç, Romanya, Bulgaristan ve Ukrayna'dan müşterilerle çalışıyoruz. Tek başına bu, ticaret fuarının ne kadar popüler hale geldiğini gösteriyor; kısa geçmişine rağmen konukları cezbedebiliyor. FASTENER POLAND® Ticaret Fuar'nın önemi her geçen yıl artıyor. Bu bizim için çok iyi bir haber. "

-Marcopol Sp z o.o. Producent Śrub’dan Anastazja Janus fuara ilişkin ağırlığını koyuyor: "Mevcut müşterilerimizle burada tanıştığımız için mutluyuz. Ayrıca yeni sözleşmeler kazanmamıza yardımcı olacağını umduğumuz çok sayıda ilginç görüşmeler yaptık. FASTENER POLAND® Ticaret Fuarı, bir araya gelip sektörün gelişimi hakkında görüş alışverişinde bulunmak için harika bir yer. Doğrudan görüşmeler kesinlikle daha verimli ve ilgi çekici. ”

Polonya’da tek ticaret fuarı

Katılımcılar, nihayet Polonya'da da bu tür bir fuarın yapılmasından gurur duyuyorlar. Dromet Sp. z o.o. Satış Müdürü Tomasz Karwowski, görüşlerini şöyle özetliyor: "Uzun yıllar, bağlantı elemanı sistemlerimizi sergileyebileceğimiz bir yer aradık. FASTENER POLAND® Ticaret Fuarı uzmanlaşmış bir bağlantı elemanı ticaret fuarı. Polonya'da, giderek daha fazla ilgi çektiği için özellikle mutluyuz. Sadece Polonya'dan değil, komşu ülkelerden ve hatta diğer kıtalardan gelen konuklar görüyoruz. Polonya ve yerli üreticilerimizi güçlendirdiğine inanıyorum."

Bu görüş, Krzysztof Biskup tarafından yineleniyor: “Bu, FASTENER POLAND® Ticaret Fuarı'na üçüncü katılışımız ve ülkemizde bu tür bir ticaret fuarına katılmaktan mutluluk duyuyoruz. Artan sayıda katılımcıyı, ziyaretçiyi, tedarikçiyi ve izleyiciyi çektiğini açıkça görüyoruz. Bunların hepsi büyük potansiyel yaratıyor. Burada olmak ve portföyümüzü olabildiğince vitrine çıkarmak için motive olduğumuzu hissediyoruz.”

Śrubena – Unia Sp. z o.o. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tadeusz Jopek ise şunları ekliyor: “Polonya’nın tüm bayi ve üreticilerinin pazardaki varlığı, fuarın Krakow’da gerçekleştirilmesinin bir sonucudur. Müşterilerimizle tanışmak ve yeni temaslar kurmak için dünyanın her yerine seyahat ettik. Bugün, kendi bölgemize dönmüş bulunuyoruz; Kraków'un büyüsü kabul görüyor ve bağlantı elemanları endüstrisinin tam da burada güçlenmeye başlamasının tam zamanı olduğuna inanıyorum."

Yarışma

Fuarın ilk gününde, Fuarda sergilenen en iyi ürün yarışmasının kazananları ile tanıştık. Uzmanların kriteri, modern yapısal ve teknolojik çözümler, parametrelerin iyi kullanımı, estetik tasarım, işlevsellik, faydalı ergonomik özellikler, iş yeri ve doğal çevre için güvenlikti. Başkanlığını Rzeszów Teknoloji Üniversitesi’nde yardımcı Profesör Dr. hab. Jacek Mucha'nın yaptığı jüri, iki ayrı kategoride kazananları seçti. En iyi bağlantı elemanı ürünü ödülü S.T.M Systemy i Technologie Mechaniczne Sp. z o.o.'ya Advanex tarafından üretilen LOCK ONE için verilirken,  en iyi montaj sistemlerinde iki adet hakkaniyet ödülü Mocujemy.pl Sp. z o.o. Sp. Specialinsert Srl'nin MASTER - PLATE ® bağlama sistemi ve BHH MIKROMED Sp. z o.o.'nun INTEGRACJA sistemine verildi. 

Bilgi: Başarının Anahtarı

Fuarda ayrıca bir Bağlantı Elemanı Forumu da yer aldı. Panelistler arasında Atotech Poland, Nord-Lock Poland, Milar ve Mocujemy.pl.'dan uzmanların bulunduğu forumun açılış konuşmasını yapan "Fastener" baş editörü Dr. Marek Łangalis, Polonya bağlantı elemanı pazarının günümüzde karşılaştığı zorlukları sundu. Gündemin en önemli başlığı, CADXPERT’in düzenlediği ve Polonya’da ilave teknolojilerin endüstriyel uygulamasına ve 3D tarama ve modellemeye yönelik en büyük konferans olan IV Konferans Forumu Druku 3D’ydi. 

Bağlantı elemanı endüstrisi iyi işliyor, ama yine de yan gelip yatmanın zamanı değil. İhracat rekor seviyelerde olmasına rağmen, büyümeye hala yer var. Etkinlik daha sona ermeden, bir sonraki FASTENER POLAND® Ticaret Fuarı için stand rezervasyonlarının başlaması, katılımcıların bunu bildiğini kanıtlıyor.