PSA Grup, Afrika değer zincirini kapsayan tek otomobil üreticisidir | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

PSA Grup Fas’da üretime başladı

Proje uygulaması, Grubun Fas'taki ekosisteminin tamamlayıcısı olarak Haziran 2015'te duyurulmuştu. Üretim kapasitesinin, PSA Grubun en yüksek standartlarını karşılayarak 80 pazardaki müşterilere hizmet vermek üzere 2020 ortalarından itibaren 200.000 araç olması bekleniyor. 

    Orta Doğu ve Afrika'dan sorumlu başkan yardımcısı ve PSA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Jean-Christophe Quémard şunları söyledi: “Orta Doğu ve Afrika bölgesinin ortasında olmasıyla Fas, Grubumuz ve dört markası Peugeot, Citroën, DS ve Opel için tarihi ve stratejik bir pazar. Tüm ortaklarımızın yardımı ve Fas makamlarının desteği sayesinde Fas otomotiv endüstrisinde benzersiz bir ortaklık kuruyoruz.”

    PSA Grup, Afrika'daki değer zincirinin tamamını kapsayan tek otomobil üreticisidir. Bu ekosistem, 62 yerel tedarikçi ağını ve Kenitra tesisinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan 27 yeni tedarikçi bölgesini içeriyor.

Kenitra tesisi, Grubun mükemmellik ve bilgi birikiminin bir göstergesidir. Üretim, Slovakya'daki Trnava fabrikası ile ortaklaşa üretilen yeni Peugeot 208 ile başlayacak.