HELICOIL’in 65 yılı | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

HELICOIL’in 65 yılı

Yüksek teknoloji bir ürün etrafında 65 yıllık inovasyon.

Paslanmaz çelik dişli geçme dünyayı fethediyor. 65 yıl önce, Böllhoff, diğerlerine benzemeyen, aile işinin yükselişini önemli ölçüde etkileyen bir ürün üretmeye başladı: HELICOIL. Ürün markası bugün, ABD, Latin Amerika ve Avrupa'daki diş geçmelerinde dünyaca tanınan pazar lideridir.    HELICOIL'in 65 yılı - ileri teknoloji bir ürün etrafında 65 yıllık yenilikçilik demek. Ancak, tüm bu yıllar boyunca, işlevsellik özü değişmeden kalmıştır. Derken, şimdi olduğu gibi, diş geçme, alüminyum, magnezyum ve karbon fiber kompozitler, fiber takviyeli plastikler gibi düşük dayanımlı malzemelerden yüksek dayanımlı bağlantılar yaratmıştır. Diş takviyesi ya da onarımında da olsa kalite ve değer artışı için.

    1954'ten bu yana, montaj sistemlerinde olduğu gibi tasarımlar ve çeşitlilik de zorlu uygulamalara uygun olacak şekilde sürekli olarak optimize edildi ve uyarlandı. 
    Bugün, HELICOIL ismi, uzun süreli aşınma direnci, yüksek yüzey kalitesi, korozyon ve yüksek sıcaklık dayanımı ve seri üretim sırasında işlem tasarrufu özelliklerine sahip yüksek teknolojili ürün ailesi anlamına geliyor.

    Gri dökme demirden yapılmış radyal uçak motorlarının vida bağlantıları yüksek aşınma göstermiştir. Bu motorlar, 1938 yılında geri dönerek HELICOIL adıyla patentli diş takviyelerini geliştirmeye teşvik edildi. 1954'ten beri, Böllhoff, lisanslı HELICOIL diş geçmeleri üretiyor. Aile şirketi 1954'te kendi imalatını kurmasından bu yana, bu adımı aynı yönde ilerleyen başka pek çok adım izlemiştir. O zamana kadar, şirket yalnızca toptan satış ticareti yapıyordu.

Endüstri içinde

    Volkswagen ilk müşterilerinden biri olmuştur. VW Beetle üretimi için, örneğin, HELICOIL, motordaki dişleri güçlendirmek için kullanıldı. Bugün hala otomotiv endüstrisi bu ürün için önemli bir müşteri grubu olmaya devam ediyor. Bu endüstride, HELICOIL öncelikle hafif malzemelerde (magnezyum, alüminyum) kullanılırken, e-mobilite için de iyi bir seçim olduğu kanıtlanmıştır.    Bir diğer önemli sektör makine mühendisliği. Böllhoff hemen hemen her büyük pres üreticisinin ortağıdır.

Tüm uçak üreticileri HELICOIL müşterisidir. Motorlarda, iç tasarımda veya iniş takımlarında olsun, bu diş geçmesi olmadan hiçbir modern uçak kalkış yapmaz.

    Tıp mühendisliği alanında da en yüksek kalite şartnamelerini karşılanmaktadır. HELICOIL, örneğin, diyaliz pompalarında ve röntgen cihazlarında kullanılır. Şanzımanların alüminyum kutularında, cep telefonu elektroniğinde, yüksek kaliteli nesne aydınlatmasında ve ayrıca yarı iletken endüstrisinde kullanılan HELICOIL diş geçmeleri, dişleri korozyona ve aşınmaya dayanıklı kılar.

İtici güç olarak yenilikçilik

    Bir pazar lideri olarak, HELICOIL aynı zamanda endüstriyel şartnameleri karşılamada da öncüdür. Bu nedenle, erken dönemde Böllhoff'taki geliştirme ekipleri diş geçmelerini korozyona ve sıcaklığa dayanıklı hale getirecek şekilde optimize etmiştir. HELICOIL Screwlock, vidayı kendiliğinden sökülmemesi için kilitlemek için piyasada bulunan ilk dişli geçmedir. Bağlantı parçasını ilave ayırma pimleriyle kilitlemeye gerek olmadığından, montaj ve sökme süreleri, dolayısıyla da maliyetler düşer.

    HELICOIL Classic versiyonunun daha da geliştirilmesi, kurulumu daha kolay olan HELICOIL Plus Free Running versiyonunu getirdi. Bir sonraki yenilik seviyesine HELICOIL Tangfree teknolojisi ile ulaştı. Uyarlanmış kurulum araçlarıyla bir arada, bu, ürün ailesine mükemmel bir ilave olmuştur.

    Böllhoff, hiçbir zaman ekonomik verimliliği gözden uzak tutmaz, bu nedenle HELICOIL ürün ailesi için montaj sistemleri sürekli olarak daha da geliştirilmektedir. Yüksek esnekliğin yanı sıra hızlı ve güvenilir işleme ile, en don nesil çözümlerin gerçekleşmesinde önemli bir potansiyel yaratmaktadır. Kurulum aletleri yelpazesi el aletinden otomasyona kadar uzanmaktadır.

Küresel ve yerel

    24 ülkede 39 lokasyonda 45 şirketten oluşan Böllhoff ağı yerel uzmanlığı garanti eder. Böllhoff müşterileri, kısa teslim süreleri ve mesafeleriyle birlikte küresel varlık beklentisi içinde olduğundan Böllhoff Grubu, önemli endüstri pazarlarındaki uluslararası müşterilere, temsilciler ve tüccarlarla yakın işbirliği içinde hizmet veriyor. Bağlantı ve montaj teknolojisinde lider uluslararası bir şirket olan Böllhoff Grubu bu nedenle tüm önemli pazarlarda temsil edilmektedir.