Bağlantı Elemanı İnovasyonu İtalyanca Konuşuyor | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Bağlantı Elemanı İnovasyonu İtalyanca Konuşuyor

İtalyan Bağlantı Elemanı Endüstrisi bu değişken zamanlar boyunca dayanıklılığa bir örnek oluşturuyor.

Ülke, uluslararası girişimcilerin, özellikle de girişimci ruhun köklü olduğu ve herhangi bir zorluğun bir fırsata dönüşebildiği Kuzey İtalya bölgelerinin toplanma noktası haline geliyor.

    Dimac – Tortona, Alessandria (Piedmont), yenilikçiliği sürekli kılmak ve tüm segmenti daha da geliştirmeye çalışmak üzere Agrati Group – Veduggio con Colzano, Monza Brianza (Lombardy) gibi üst düzey üreticileri desteklemektedir  

Bir Ad bir Garanti 

    Agrati Group, dünya çapındaki OEM'lere ve Tier1 müşterilerine güçlü ve sürekli bir ciro artışı sağlamak için üst düzey mekanik becerileri araştırma ve teknolojiyle birleştirebilecek üst düzey bir firma ve dünya çapındaki ilk üreticilerden biri olarak bağlantı elemanları pazarına meydan okuyor.
    Dimac, bağlantı elemanlarının ve özel parçaların %100 otomatik muayenesini garantilemeye yönelik son teknoloji çözümleri ile bilinir.
    İki şirket, ürünlerinin kalitesini sıfır hataya götürmek için 10 yıl boyunca karlı bir ortaklık geliştirdi.

    Agrati Group, bu işbirliğinin başlamasından bu yana Dimac makine kalitesine, esnekliğine ve güvenilirliğine güvendi ve şimdi şirket ayıklama departmanları her zaman rakiplerinden bir adım öndedir.

    Dimac ve Agrati Group, fazlalıkların azaltılıp, hataların ya da tekrarların en aza indirerek ve nihai olarak zamandan ve paradan tasarruf ettirerek pazara %100 OK bağlantı elemanları, cıvata ve somunların sağlanmasında kararlılar.

Yarının Kalitesi

    Agrati Group ve Dimac gibi ileri görüşlü şirketlerin birleşimi, bağlantı elemanı dünyasında tedarik zinciri yönetiminin tasarımdan üretime, üretim ve işleme süreçlerinden muayene, ayıklama, paketleme ve teslimata kadar  her yönüne dokunan belirli bir değer üretmeyi vaat ediyor.

    Etkileyici bir Dimac makineleri filosu, Avrupa, Kuzey Amerika ve Çin'deki dünya çapındaki Agrati Group tesislerinin ayklama bölümlerinde 7 gün 24 saat çalışmaktadır.

    Agrati fabrikalarının dünya çapında güvendiği makineler:

    MCV1 modüler makine, 360° boyut kontrolüyle uygulanan, +/- 0,005 mm'ye kadar doğruluk ve 850 adet/dakikaya kadar ayıklama hızıyla uygulanan 100 muayene kriterini garanti eder.    Özel kontrolleri hakkında şunlar bir fikir verebilir: makine, parçaların iki ucundaki girintilerin derinliğini uçlar veya değiştirilebilir tapalar ile mekanik olarak kontrol edebilir, ısı işlemi sonrası yüksek hızlı edi akımı ekipmanı ile çatlakları tespit edebilir ve parçaların düzlüğünü kontrol edebilir.

    MCV3 Büyük boy cıvataların toplam uygunluğundan sorumludur: Dimac, özel  yüksek dayanımlı cıvataları kontrol etmek için bir istasyona sahip yeni nesil bir NDT cihazı Agrati'nin kullanımına sunmuştur.

    12.9, 14.9, 12.8 veya 14.8 özellik sınıflarına kadar Agrati, otomotiv ana uygulamaları için şu parçaları üretmektedir: süspansiyonlar, frenler, direksiyon, tekerlekler, gövde, iç mekanlar, güvenlik sistemleri, motor ve aktarma organları.

    Dimac NDT istasyonunun çalışma prensibi, baş kısmının üzerine yerleştirilmiş yüksek teknolojili bir silindirik proba veya alternatif olarak vidaların uçlarının geçtiği bir çatal-bobin probuna dayanmaktadır.

    Sistem test bölümünü etkilemeden anında sonuç verir, tahrip edici analiz maliyetlerinde %80'e varan tasarruf sağlar ve araç 5 dakikadan daha az bir sürede ayarlanabilir.

    Somunlar ve içten dişli bağlantı elemanları - naylon ve plastik uçlu olanlar da - Agrati'de, her türlü yüzey kusurunu tespit edebilen MCV5 cam döner tabla tabanlı seri tarafından kontrol edilir, bir parçanın karşı iki yüzündeki kusurlarının Çift Yüz Kontrolü ile eşzamanlı tespitini sağlar.

    M2 altındaki küçük bağlantı elemanlarının ultra hassas ve ultra hızlı optik muayenesi için MCV0 makinesi ve silindirik simetriye sahip parçaları için uygun eğik eğimli “V” raylı MCV2 otomatik makinesi Fransa'daki Agrati tesislerinde yaygındır. 

    Sunulan en yeni modellerden biri, aynı anda 2 parça üzerinde çatlak tespitini garanti eden iki yüksek seviye istasyonun kurulmasıyla önceki serinin orijinal yüksek performansını artıran yüksek verimli model MCV4'ün yeniden stilize edilmiş sürümüdür. 

    SPC ölçümü ile ilgili olarak, Agrati'nin üretim departmanları, SPC kontrollerinin süresini kısaltan, manuel kumpasların ve mikrometrelerin kullanımını, metroloji odası seanslarını azaltan SPC-LAB mobil istasyonunu kullanarak istatistiksel raporlar, PPAP ve merkezi veri toplamayı yönetmeyi başarır.

    Yeniliklerin başarılı olması için, müşteri ihtiyaçlarını karşılama, masraf ve yatırım dönüşü gereksinimlerini karşılama, ürün kalitesini sürekli iyileştirme gibi belirli kriterleri karşılaması gerekir.

    Bu bakımlardan, Dimac ve Agrati Group işbirliği ile aynı yolu izlemekte olup, her iki şirket de en son teknolojilerle mükemmel ürün ve hizmetler sunmaya adanmış bulunuyor. Bu ortaklık, yarının kalitesini belirleyen yenilikleri de içeren sıfır hata hedefini daha da geliştirmenin en önemli dönüm noktası olabilir.