Japonya Bağlantı Elemanları Enstitüsü Başkanı'ndan 2018'e Dair Bilgiler | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Japonya Bağlantı Elemanları Enstitüsü Başkanı'ndan 2018'e Dair Bilgiler

NIKKAN KOGYO SHIMBUN (haber medyası) bir süre önce Japonya Bağlantı Elemanları Endüstrisi Başkanı Sayın Tubaki Bounatirou ile 2018’de Japon Bağlantı Elemanları Endüstrisi üzerine söyleşi yaptı. Başkan, bağlantı elemanlarının üretim hacminin ve değerinin 2017'dekini geçmesinin beklendiğini söyledi. Hacim 3,2 ila 3,3 milyon ton arasında olacak ve bu değer 900 milyar JPN civarında olacak. Ardışık üç yıllık büyüme, endüstrinin performansını 2008 ekonomik krizinden önceki seviyesine getirecektir. Bununla birlikte, Japon bağlantı elemanı endüstrisi, istidat yetersizliği nedeniyle ağır koşullar altında ve iş dünyasında başarı sorunları devam edecek. Japonya Bağlantı Elemanları Enstitüsü, yabancı yetenekleri 2019'daki Japon bağlantı elemanı üretim tesislerine dahil etme sistemini tartışacak.
 
Başkan, AI ve IoT'nin evrilişinin, piyasayı, bağlantı elemanları için tamamen farklı işlevler talep etmeye zorlayacağını söyledi. Bağlantı elemanları kelimenin tam anlamıyla her yerde kullanılmakta olup, örneğin, büyük verileri toplamak için bir IC çipini bir vidaya yerleştirmemiz teknik olarak olanak dışı değildir. Bu tür vidalar tamamen farklı tasarlanacaktır. Japon bağlantı elemanları endüstrisi mevcut durumun ilerisini düşünmeli ve bir çıkış yolu bulmalıdır. 
 
Elektrikli otomobillerin ortaya çıkmasına ilişkin olarak daha yüksek güçte ve daha yüksek kalitede bağlantı elemanları geliştirmenin Japon bağlantı elemanı endüstrisinin dünya pazarında ayakta kalmasının yolu olduğunu söyledi.