Berdan Cıvata’ya Yılın Kobisi Ödülü | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Berdan Cıvata’ya Yılın Kobisi Ödülü

Tarsus Refleks Gazetesi’nin iş dünyasına yönelik 12 dalda verdiği Lokomotif Ödülleri gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. “Yılın Kobisi” ödülünü alan Berdan Cıvata Yön.Krl. Bşk. Sayın Hasan ŞEMSİ yaptığı konuşmada şirketi hakkında şu bilgileri verdi.
 
Tarsus Mersin OSB de 33 bin m2 üzerinde 14 bin m2 kapalı tesislerde Cıvata, Somun, Saplama ve benzeri bağlantı elemanları üreten bir aile şirketiyiz.
 
Üretim tesisleri, sertleştirme tesisleri, sıcak galvaniz, soğuk galvaniz gibi yüzey koruma tesisleri ve Türkiye’nin sektörde Akredite Belgeli Tek Laboratuvarı ile Tam Entegre bir üreticiyiz. 40 kadarı mühendis, 290 vasıflı çalışanımız vardır. 
 
 
Ürettiklerimizin %50 kadarını 4 kıtada 50 ülkeye ihraç etmekteyiz.
 
Uluslararası mega projelerde çözüm ortağı olan Berdan Civata,  Avrupa’nın en uzun 2’ncisi olan İzmir Körfez geçiş köprüsünün ayaklarını taşıyan 10 metre boyda, 780 km ağırlıkta Ankaraj cıvatalarını üretmiş, Japon köprü devine teslim etmiştir. Dünyanın en uzunu olan Çanakkale Köprüsüne de aynı cıvataları, Mayıs 2019’da Korelilere teslim etmiştir. 100 Yılın Projesi, 80 km boydaki Anamur-Kıbrıs İçme Suyu Boru Hattının denizin 250 Metre altındaki boru birleştirme cıvatalarını üretmiş ve deniz suyu korozyonuna 150 yıl dayanacak şekilde koruyan kaplamayı geliştirmiştir. 
 
1800 km’lik TANAP Doğalgaz Boru Hattının bütün flanş bağlantı cıvatalarını üreterek 90 yıl korozyona dayanımlı Teflon ile kaplama başarısını göstermiştir. 
 
Danimarka’nın Siemens-Vestas, İspanya’nın Alstom-Gamesa, Almanya’nın Nordex-Enercon, ABD’nin General Electric ve Çin’in Goldwind gibi dünya devi rüzgar türbini üreticilerinin kritik bağlantı elemanlarını üreten halen tek firmadır.
 
Türkiye’de bir defada yurtdışından alınan en büyük ihale olan 4,5 milyar USD’lik Kuveyt Havaalanında, ayrıca Katar’ın 93.000 kişilik Dünya Olimpiyatları için inşa edilen stadyumunda da kritik cıvatalarımız bulunmaktadır. 
 
Berdan Cıvata, 49 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesi ile dünyanın neresinde, ne büyüklükte olursa olsun, bütün mega projelerde çözüm ortağı olmaya devam etmektedir.