Würth inovasyon merkezi inşaası | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Würth inovasyon merkezi inşaası

Künzelsau. Küresel olarak faaliyet gösteren Würth Group'un ana şirketi olan Adolf Würth GmbH & Co KG, Künzelsau'da bir araştırma ve geliştirme merkezi kuruyor. 
 
Yatırım hacmi 70 milyon Euro'yu buluyor. Modern laboratuvarlar ve atölyeler yaklaşık 15.000 metrekarelik bir alana kurulacak. Bir iklim odası, en yeni 3D yazıcılar ve ankraj teknolojisi için sismik test cihazları uzun vadede iç araştırmaları güçlendirecek ve ilerletecek geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor.
 
Bir bilgi ve deneyim demeti
 
İnovasyon merkezinde fikirleri uygulamak ve geleceğe uygun hale getirmek için Adolf Würth GmbH & Co. KG'nin araştırma ve geliştirme departmanından ve imalat sektöründe faaliyet gösteren Grup şirketlerinden ve dışından çalışanlar araştırmacılar dahil yaklaşık 250 kişi çalışacak. Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü KIT ve İnnsbruck ve Stuttgart üniversiteleri ile işbirliği bir bilgi ve know-how birikimi  yaratacaktır. Ve bu kesinlikle yenilik merkezinin kendine has özelliğidir: “Bu üniversite işbirlikleri bilimsel bir yaklaşım benimsememize izin veriyor, böylece tamamen yeni fırsatlar açılıyor. Bir ticaret şirketinden üreticiye daha da gelişmek istiyoruz ”diyen Adolf Würth GmbH & Co. KG'de Ürün, Satın Alma ve İhracat Genel Müdürü Thomas Klenk, büyük ölçekli projenin arkasındaki motivasyonu şöyle açıklıyor: “Yeni ve daha ileri gelişmelerimizi pazara daha hızlı getirmek ve müşterilerimize gerçek katma değerli çözümler sunabilmek için inovasyon döngülerimizi önemli ölçüde kısaltmayı hedefliyoruz.”
 
Uzmanlık alanları üretici potansiyelini arttırır
 
Montaj ve sabitleme malzemelerinde dünya lideri olan Würth, araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin odağında bulunan uzmanlık alanları şunlardır; bağlantı teknolojisi, vidalar, dübeller, kimyasal maddeler, elektrikli el aletleri ve sistemler. Würth zaten bir üretici olarak know-how elde etmiştir - tüm ürünlerin yüzde 25'i bugün Grupta üretilmektedir. Teknoloji ve inovasyon merkezinin inşası bu fırsatlardan daha verimli yararlanmayı hedeflemektedir.
 
Kalifiye işçi sıkıntısının çözümü: cazip bir işveren olmak
 
İnovasyon merkezi, Würth'ün bir işveren olarak daha cazip olmasına ve “buradaki kırsal alanlarda da karşılaştığımız bir zorluk” olan kalifiye işçi bulma sıkıntısını gidermesine yardımcı oluyor, diyen Adolf Würth GmbH & Co. KG Yönetim Kurulu Başkanı Norbert Heckmann şöyle diyor: “Yenilik merkezi, teknisyenler ve mühendisler için de yenilikçi ve dışa dönük bir şirket olarak Würth'ün cazibesini önemli ölçüde artırıyor.” En modern çalışma ortamı ve tamamen yeni geliştirme fırsatları potansiyel başvuru sahiplerini cezbetmeyi amaçlıyor. Üniversitelerle yakın işbirliği, öğrencileri doğrudan şirket kampüsüne götürüyor.
 
Mimari, binanın öneminin altını çiziyor
 
Binanın çokgen ve dışavurumcu şekliyle yenilikçi gücü teşvik etmesi ve ifade etmesi amaçlanmıştır. Stuttgart merkezli Obermeyer Planen + Beraten GmbH mühendislik ofisi genel planlama görevini üstlendi. Planen + Beraten'in Stuttgart şubesi başkanı Christoph Blessing, “Manzaralarımızı yüksek tuttuk. Özellikle belirgin bir işbirliği kültürü, tanıtım, araştırma kültürünün ve sonuçta Adolf Würth GmbH & Co. KG'nin inovasyon merkezinin mimarisiyle yenilikçi gücünün desteklenmesine aktif olarak katkıda bulunabildiğimiz için çok mutluyuz ”dedi. “Binanın tasarımı ve biçimsel dili, çeşitli kullanıcıların yaratıcılıklarını ve yenilikçi güçlerini tam olarak geliştirebilecekleri bir alan sağlamaya yöneliktir.”
Zemin katta laboratuvarlar ve atölyeler, ayrıca halka açık ve halka açık olmayan alanlara erişilebilen, ışıklandırılmış, çatılı bir iç avlu bulunmaktadır. Birinci ve ikinci kattaki ofis alanı açık çalışma alanları içermektedir. Bodrum katında daha fazla atölye, laboratuvar ve lojistik alanı planlanmaktadır. İkinci bir bina diğerleri arasında iki katlı bir ankraj laboratuvarı içerecek. Tamamlanması 2021 sonuna planlanıyor.