Dimac Yenilenme Kuramı Olarak E = MCV | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Dimac Yenilenme Kuramı Olarak E = MCV

Dimac'ın Yenilenme Kuramı, otuz yıldan fazla bir süredir geliştirilmektedir ve sıfır hatalı üretime odaklı önde gelen bağlantı elemanı OEM'leriyle projeler ve ortaklıklar içeriyor.
 
Bu Teori, Dimac için %100 Kalite anlamına gelen E = MCV denklemi olup “E”, Hassaslık, Verimlilik, Etkililik ve “MCV” Dimac’ın üç “E” en yüksek standartlarını elde etmek için en iyi araç anlamına gelir.
 
Dimac, müşterilerin başarısının birçok tanıtım duyurusunda yer bulacak kadar değerli bir ortak amaç olduğuna ve onların sadakatinin en değerli kazanımlardan biri olduğuna inanıyor.
 
Isıl İşlem (HT) kontrolü, şirket portföyündeki farklı araçlar arasında kilit bir role sahiptir. Dimac, bu ürüne yıllardır çok fazla yatırım yapıyor ve şimdilerde ayıklama hızı ve muayene doğruluğu açısından olağanüstü performanslara ulaşmış bulunuyor. 
 
Malzeme kalitesinin incelenmesi ve ısıl işlemin test edilmesinde önemli NDT cihaz üreticileriyle işbirliği yapan Dimac, halihazırda üretim hattında çok yönlülük için özel olarak tasarlanmış makineler yelpazesine monte edilmiş yüksek hızlı edi akım istasyonlarının yükseltilmiş bir sürümünü geliştirmiştir.
 
 
Isıl İşlem Teknolojisi. Özel Araştırma: ABD
 
Dimac’ın dünya çapındaki müşterilerinin birçoğu, özellikle namlu somunları, manşon, başlıklı kaynak somunları, karoser bağlantı takozları, alt kontrol kolu somunları ve burulma çubukları gibi soğuk şekillendirme üretimi için düşünülmüş olan yüksek hızlı bir ısıl işlem kontrolünün yanı sıra, tam boyutsal bir muayene yeteneğini içeren yüksek performanslı bir sisteme ihtiyaç duyuyordu.
 
NDT teknolojisinin bu başarılı uygulaması, Dimac döner tabla tabanlı makinelerde HT kontrol uygulamasının ulaştığı mükemmel sonuçlarla MCV1, MCV3 ve MCV4 olarak hazırlandı. 
 
Çalışma prensibi, kafa kısmı üzerine konumlandırılmıştır ve son teknoloji bir silindirik sondaya veya vidaların uçlarının geçtiği bir çatal-bobin probuna dayanmaktadır.
 
Yenilikçi sistem, test bölümünü etkilemeden anında sonuç ve tahripkar analiz maliyetlerinde %80'e varan tasarruf  sağlar.
 
Yeni yüksek hızlı HT kontrol ekipmanını doğrulama prosedürünün kullanımı kolaydır ve alet 5 dakikadan daha kısa bir sürede ayarlanabilir.
Dimac uzmanları ayrıca MCV2 eğik V-Track serisine de odaklıdır.
 
En yeni Dimac MCVx görüntü yazılımı, gelişmiş ısıl işlem teknolojisi ile uyumludur ve silindirik parçaların ultra hassasiyetle boyutsal muayenesini sağlar. 
 
Yeni cihaz, operatörlerin görevlerini daha verimli hale getirerek ve kalite yönetimi işini hızlandırarak tüm üretim sürecinin zamanını ve maliyetini önemli ölçüde azaltır.
 
Bu yeni teknolojiyi deneyen müşteriler, ısıl işlem kontrolünün, yüksek mukavemetli bağlantı elemanlarının sıkı şartnamelerini tam olarak karşıladığını kanıtlamaktadır.
 
Nasıl çalışır?….. 
 
Sarmalayan bobin probu, makine V-Track boyunca konumlandırılmıştır ve kullanıcının yalnızca OK ve NOK masterlerini V-Glass'a geçirerek kaydetmesi gerekir.
 
NOK eşik sinyalini sabitlemek için OK parçalarıyla bir karşılaştırma yapan tespit cihazının kesin bir ayarı için NOK örnekleri sertlik sınıflarına bölünmüştür.
 
Edi akımı cihazı, malzeme yapısındaki her minimum değişimi saptamak üzere 24'e varan frekans aralığını kullanarak parçayı tarar.
 
En son Dimac'ın görsel yazılımı ile uyumlu bu teknoloji, bağlantı elemanının zamanından önce paslanmasını önleyebilir. Aktarma organı veya fren sistemi gibi güvenlik açısından kritik parçalarda veya genellikle bağlantı elemanlarının sürekli titreşime veya hava koşullarına maruz kalması durumunda bu temel bir işlev olabilir.
 
 
Ayrıca, kullanıcı deneyimi senaryosu, kullanımı kolay çok frekanslı test sürümü tarafından desteklenen HT aracıyla geliştirilmiştir ve vasıfsız kullanıcıların bile beklenmedik sapmaları algılamasına ve çözmesini sağlar.
 
Tedarikçilerle İşbirliği….
 
Son derece olumlu sonuçlar, Dimac’ın ekibini, en önemli tedarikçilerle işbirliğini sürdürerek ABD pazar beklentilerini aşma yönünde motive ediyor.
Dimac, bazılarının geleceğe yönelik olduğu, serinin diğer modellerini en yeni nesil MCV5 ve MCV3 olarak donatılan HT kontrolüne ilişkin yenilikçi projeler geliştirmesini sağlıyor. 
 
Cam döner tabla tabanlı MCV5 modelinin sertlik sınıflarındaki otomotiv kamları ayırmaya yönelik ısıl işlem için yeni bir edi akım istasyonu ile yükseltilmiş olan bir prototipi  FF Stuttgart 2019'da sergilendi.
 
MCV3 serisi de, büyük boyutlu indekslenmiş döner tablaya dayalı olarak, 360° çevresinde optik muayene için yüksek çözünürlüklü dijital kameralara sahip, çatlaklar ve ısıl işlem kontrolü için daha da sofistike ve yüksek hızlı edi akım istasyonları ile donatılmıştır.
 
Sonuç
 
Otomotiv pazarı, çok hızlı yenilikler yapıyor ve tedarikçilerini, hepsinden öte, katma değeri yüksek OEM'leri, ürünlerinin kalitesini ve performansını iyileştirmeleri yönünde sürekli olarak zorlayacak şekilde titizlikle test ediyor.
 
Dimac HT kontrol cihazları gibi yeni ve yenilikçi ürünler geliştirildiğinde çözülmesi gereken denklem, bilinen bazı değişkenleri ve bilinmeyen faktörleri içerir, ancak belli bir sonucu hedeflemesi gerekiyor: yeni ürün daha güvenilir ve daha az maliyetli olmalı.
 
Bilinmeyen faktörler, bağlantı elemanlarının nihai kalitesini etkileyecek kadar teknolojik olarak gelişmiş üretimlerde ortaya çıkabilecek olası sorunlara ilişkindir.
 
Bu nedenle, Dimac ortaklarını ilk aşamasından itibaren projeye dahil etmekte, her bir olası kritik unsurun önlenmesi için, kaliteli üretim üzerinde etkili olabilecek ve üretim döngüsüne katılabilecek olası zayıf noktaları belirlemek ve önlemek için birlikte çalışmaktadır.
 
Bütün bu nedenlerden dolayı, Dimac Yenilik Kuramı, Bağlantı Elemanı Dünyasında yer alan en güvenilir aktörler için bir Gerçek oldu.