TR, ince sac için kendinden ekstrüzyonlu, yüksek mukavemetli bir vida olan EPW'yi piyasaya sürdü | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

TR, ince sac için kendinden ekstrüzyonlu, yüksek mukavemetli bir vida olan EPW'yi piyasaya sürdü

TR patentli bağlantı çözümleri, müşterilere zaman ve üretim maliyetinde tasarruf sağlar
 
Yüksek kaliteli endüstriyel bağlantı elemanlarının tasarımı, mühendisliği, üretimi ve dağıtımı alanında küresel bir uzman olan TR Fastenings Ltd (TR), ince sac için EPW diş açma vidası olan yeni bir bağlantı çözümü tasarladı, geliştirdi ve patentini aldı.
 
EPW vida, delikli sacdan kendi dişil dişini yaratan, böylece montaj sürelerini ve maliyetlerini önemli ölçüde azaltan, kendinden ekstrüzyonlu, yüksek mukavemetli bir diş formlu bağlantı elemanıdır. Vida, haddelenmiş manşonu oluşturduğu metal levhadaki pilot deliğe hizalamayla kullanılır, metal levhaya nihai olarak sıkıştırılmadan ve kenetlenmeden önce, dişin şekillendirilmesi ve güçlü bir ekstrüzyon profilinin oluşturulması ile birleştirilir.
 
EPW vidasının en önemli avantajları şunlardır:
 
• Çıkarılabilir ve yeniden kullanılabilir güçlü vida bağlantısı
 
• Yüksek sıyırma torku
 
• Yüksek sıyrılma ve üstün tork
 
• Mükemmel titreşim direnci
 
• Kombine diş açma ve güçlü ekstrüzyon profilin oluşturulması
 
• Vida şaftında çok yüksek radyal sıkıştırma
 
• EPW vidasının oluşturduğu dişlerde standart makine vidaları kullanılabilir
 
• Elektrikli topraklama bağlantıları için kullanılabilir
 
• Hem manuel hem de otomatik montaj için uygun
 
Vida,  genellikle Çelik (0.4-1mm kalınlıkta) ve Alüminyum (0.4-1.5mm kalınlıkta) olmak üzere ince çelik malzemelerde, en iyi şekilde işlev görmesi için tasarlanmıştır. Yüksek korozyon direnci için standart Çinko kaplamadan Çinko Nikel ve organik Çinko puluna kadar çeşitli yüzey kaplamalarıyla mevcutturlar. Vida, ev aletleri, otomotiv, elektronik, teknoloji, enerji, medikal, telekom ve genel endüstri sektörlerinde çeşitli uygulamalarda kullanıma uygundur.
 
Boyuta bağlı olarak asgari ekonomik üretim miktarı yakl. 20.000 adettir. EPW’nin tamamen etkileşimli animasyonu ve nasıl çalıştığı, TR web sitesinde bulunan özel ürün sayfasında izlenebilir.
 
TR VIC Satış ve Geliştirme Müdürü Karol Gregorczyk yorumunda şunları söyledi: 
 
“Hem kaliteli ürünler üretmeyi hem de bu ürünlerin teslimatı ve dağıtımı konusunda müşterilerimize mümkün olan en yüksek hizmeti sunmayı taahhüt ediyoruz. Yeni EPW vidasının geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesi, TR VIC İtalya tasarım ekibimizin ve TR'nin fabrikaya yaptığı önemli yatırımın yanı sıra sıkı çalışmasının ve yeteneğinin bir sonucudur. 
 
“EPW vida, müşterilerimizin üretim süreçlerinde önemli iyileşmeler, üretim sürelerinde azalma, verimlilik artışı ve maliyet tasarrufu sağlayacaktır.”