Carlo Salvi: İnovasyon, Know How ve Mükemmellik | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Carlo Salvi: İnovasyon, Know How ve Mükemmellik

Son zamanlarda pazara sunulan başlık modeli Carlo Salvi CS 616 SW başlık, 6 kalıp ileri başlık, çapı 10 mm ile 17,5 mm arasındaki teli işleme yeteneğine sahiptir.
 
Operatör, kontrol panelindeki bir simgeye dokunarak, birkaç saniye içinde, geçmişte yapılmış işleri geri çağırabiliyor: gerçekten de, elektronik olarak kalıpların içindeki K.O. pimlerinin konumunun ayarlanması ve anahtar kullanmadan tel beslemesi mümkündür. 
 
Tel, çok yüksek hassasiyete (+/- 0,05mm) sahip olan ve tellerin zarar görmesini önleyen ve daha büyük bir tel yüzeyinde maksimum sıkılık sağlayan tutucularla beslenir. Bir grup kavrayıcı, makinenin değerlendirildiği tüm standart tel çap aralığını kapsamakta ve kablo tesisatı kullanımından kaçınarak kurulum zamanlarını ve işletme maliyetlerini azaltmaktadır.
 
Transfer parmakları ise bağımsız bir parmak ünitesinden oluşurken bıçak tutucu en küçük bir esnemeyi önlemek üzere yönetilir. Aktarılacak parça parmaklar tarafından pnömatik olarak tırtıklı hale getirilir, böylelikle gerektiğinde her bir parmak setine doğru hava basıncı uygulanabilir.
 
Sallantılı transfer, parmakların açılması ve kapanması için daha fazla esneklik ve çalışma dereceleri sağlar ve özel bir cihaz, kalıpların çıkarılması sırasında parçanın tutulmasını sağlar ki bu, özellikle kısa, özel ve çok karmaşık şekilli parçalarının üretimi için önerilmektedir. 
 
Vuruş tarafındaki K.O., yenilikçi ve vurma hareketinden bağımsızdır, kırpma ise her zaman başlığa monte edilen gelişmiş bir kam sistemi ile yapılırken kalıpların hidrolik kilidi, 616'yı komple bir makine haline getiren diğer cihazlardır.
 
Başlık modeli 616’nın ana özellikleri:
 
CS 616 WS başlık modeli, bir ön ısıtma sistemi ile donatılabilir. Endüksiyonlu ön ısıtma sistemi, stratejik bir pozisyonda yerleştirildiyse, malzemenin 600°C'den 950°C'ye kadar ısıtılmasını sağlar ve daha sonra takım alanına aktarılabilir. Önkesim alanından önce tel sıcaklığını sürekli olarak izleyen ve doğru sıcaklığı olmayan bir kısa kesimin yanlış girişini önlemek için transfer parmağını hareket ettiren optik pirometre vardır.
 
Kalıp tutucuya yerleştirilen özel bir soğutma sistemi, soğutma yağının sirkülasyonunu sağlarken, yangına dayanıklı ses muhafazası ve uygun yangın söndürme ekipmanı, aşırı durumlarda çalışırken bile maksimum güvenliği sağlar.