Carlo Salvi’nin 80. Yıldönümü | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Carlo Salvi’nin 80. Yıldönümü

“Ancak geçmişimizin bilinciyle geleceğe bakabiliriz.”
 
Carlo Salvi S.p.A., 1939'da kuruldu ve 80 yılı aşkın bir süredir, teknoloji, müşteri ve çözüm odaklı modern bir makine mühendisliği şirketi olma yönünde gelişmiştir. Günümüzde dünya çapında 100'den fazla çalışanı olan şirket, müşterilerini makineler, hizmetler ve çözümler ile destekleyebilmektedir.
 
Carlo Salvi 1939'da İtalya'da şirketini kurduğunda, bu şirketin bir gün bağlantı elemanları ve karmaşık özel parçaların üretimi için şekillendiriciler alanında pazar liderlerinden biri olacağına dair hiçbir fikri yoktu. Şirket kurucusu, işe mekanik tortu giderme sistemleri geliştirerek başlamıştır. Sadece birkaç yıl sonra, diş açma ve vida başları ve cıvataları üretmek için bir makine geliştirmeye ve üretmeye başladı.
 
İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra, Carlo Salvi,  o zamanın kullanıcılarına yüksek düzeyde verim sunan vida hammaddesi üretmek için tek kalıplı iki vuruşlu ilk şekillendirme makinesini geliştirdi.
 
1970'lerin başında sadece bütün değil, aynı zamanda yarı boru ve boru şeklinde de vida, cıvata ve perçin üretmek için şekillendirme makineleri geliştirmeye ve üretmeye başladı.
 
Şirketin tarihindeki diğer dönüm noktası, paslanmaz çelik ve titanyum gibi malzemelerin işlenmesi için makineler geliştirilmesidir. Özellikle havacılık sektörünün gereksinimleri, belli bazı malzemelerin işlenmesini içerir. 
 
Bugün şirket tarafından üretilen makinelerin %90'ı İtalya dışındaki müşterilere, yaklaşık %40'ı Avrupa dışındaki müşterilere ulaştırılmaktadır. Bu nedenle, Carlo Salvi'nin yıllar içerisinde Çin'de, ABD'de ve İngiltere'de şubeleri kuruldu. 
 
Teknik çözümler önceki yüzyılda iş dünyasında nasıl ön planda olmuşsa, bir şirketin başarısının belirlenmesinde ek hizmetler şimdi aynı derecede önemlidir. Bu amaçla, 2002'den 2005'e kadar üretim alanı genişletildi ve modernize edildi. 2014 yılında Carlo Salvi, elektrik ve elektronik sistemlere yönelik bir ortak şirket edindi ve 2015 yılında 1300 m2'lik bina eklenmesiyle daha da gelişme sağlandı.
 
2016 yılında, şirket Hatebur ile bir anlaşma imzaladı ve Nisan ayında İsviçre şirketi Carlo Salvi'yi devraldı. Bu birleşme, iki şirketin güçlü konumları üzerinde daha da yükselmelerini ve pazarlarının birbirlerini mükemmel şekilde tamamlamasını sağladı.
 
 
Günümüzde Carlo Salvi dünya çapında binlerce makine tedarik etmiş bulunuyor ve 0,6-22 mm arası tel çapları için geniş bir soğuk ve yarı sıcak dövme yelpazesi sunuyor.
 
2019, Carlo Salvi şirketinin 80. yıl dönümüdür: “Uzun bir yol katettik, ancak hala yapılacak çok şey var. Ancak geçmişimizin bilinciyle geleceğe bakabiliriz.”
 
Carlo Salvi S.p.A.