CONTROLRIV4.0: İş planlama, izleme ve analiz etmede olmazsa olmazınız | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

CONTROLRIV4.0: İş planlama, izleme ve analiz etmede olmazsa olmazınız

İtalyan Rivit Srl’nin CONTROLRIV4.0’ı, kör perçinler ve perçin somunlarının farklı yerleştirme işlemlerini planlamaya, iş sürecini izlemeye ve elde edilen verileri kolayca ve güvenli bir şekilde analiz etmeye yardımcı olan bir izleme sistemidir.
 
Sistem perçinleme aletlerine bağlanır ve çalışma yöntemlerine ve operatörün önceden belirlediği ayarlara göre, hatalardan ve devre dışı bırakmalardan kaçınmak için bir veya daha fazla aletin çalışmasını gerçek zamanlı olarak izler. Sonuç, artan verimlilik, daha yüksek çalışma standardı ve daha az atıktır. 
 
Sistem, aynı anda 12 iş istasyonu yönetimini elde etmek amacıyla bir Master ve 11 Slave modül olarak tasarlanmıştır.
 
Dokunmatik ekranlı ve kullanıcı dostu bir yazılıma sahip Master, bir PC, PLC ile kolayca etkileşebilir ve işin tüm verilerini taşınabilir depolama sürücülerine çok basit bir şekilde indirebilir.
 
Master'dan daha kompakt olan Slave, yalnızca perçinleme aletinin çalışmasını entegre ledler üzerindeki durumunu göstererek yönetir. Tüm işler Master tarafından yönetilse de, belli yapılandırmalardaki Slave de PLC ile bağımsız olarak iletişebilir.
 
Montaj işlemlerinin izlenmesi, eğrilerin incelenmesi, parça ve parti sayaçları ve çalışma listeleri aracılığıyla gelişir.
 
İş takibi, depolanmış parti verileri, tüm kontrol etkinlikleri, uygulanan çalışma listeleri ve kaydedilen eğriler tarafından desteklenir.
 
Çalışma aşamaları için, görsel ve sesli uyarılar, doğru veya yanlış uygulamaları, yanlış uygulamada özellikle havasızlığı belirtecek şekilde tasarlanmıştır.
 
Ek olarak, uzaktan daha net ve daha görünür bir referansa sahip olmak için alarm sirenine sahip üç renk ışıklı bir kule de mevcuttur.
Her ünitede sistemin güvenliği; çalışma evrelerini yapılandırma olanlarından en iyi şekilde ayırt etmek; ve yanlış bir uygulama durumunda sonraki hataları önlemek için basınçlı havayı açıp kapatan pnömatik bir valf bulunur.
 
CONTROLRIV4.0, RIV938, RIV939, RIV941, RIV949 ve RIV916B perçin somunları için aletler ile RIV503, RIV504, RIV505, RIV508, RIV511B ve RIV300 kör perçinler için aletlerle çalışır.