Reed Exhibitions, Mack Brooks'u satın aldı | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Reed Exhibitions, Mack Brooks'u satın aldı

RELX Grubunun bir bölümü olan Reed Exhibitions, markaların global portföyüne dahil olmak için sıraya gireceği bir hareket olarak sektör lideri Mack Brooks Exhibitions’ı satın almak için kesin bir anlaşma imzaladı. Bu, ayrıca, dünyadaki 175.000’den fazla Mack Brooks müşterisi için hem yüz yüze hem de dijital formatta yenilikçiliğe ve yeni değere erişim vaadi anlamına da geliyor.
 
Birleşik Krallık’taki St. Albans’ta bulunan Mack Brooks Exhibitions, 1965 yılında kurulmuş olup, Almanya ve İngiltere de dahil olmak üzere 14 ülkede 30’dan fazla işletmeye B2B etkinliği sunarak dokuz sanayi sektörüne hizmet vermektedir. Öncü markaları  EuroBLECH (sac metal işleme teknolojisi); Fastener Fair (bağlantı elemanı ve sabitleme teknolojisi) fuarlarıdır. Geniş bir coğrafi klonlama programı, bu markaların birçoğunu ve ilgili bileşenlerini Almanya ve İngiltere’nin dışına da başarıyla taşıyarak Fransa, İtalya, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Çin, Singapur, Tayland, Hindistan ve Türkiye gibi ülkelerde artık varlığını duyurdu.
 
Mack Brooks Başkanı Stephen Brooks şunları söyledi: “Müşterilerimiz ve çalışanlarımız için mutluyum ve Reed Brooks fuarının bir parçası olarak Mack Brooks’un geleceği konusunda son derece pozitifim. Etkinliklerimiz ve müşterilerimiz, Reed Exhibitions’in global erişiminden, müşteriye değer sağlamadaki deneyiminden ve teknolojiye yatırımdan büyük ölçüde faydalanacaktır. Kurduğumuz işten gurur duyuyorum ve evriminin bundan sonraki bölümünü bu kadar deneyimli ellerde görmekten mutluyum.” 
 
Reed Exhibitions CEO’su Chet Burchett, “Mack Brooks, Reed Exhibitions’in mevcut portföyüyle mükemmel uyuma sahip ve iki işletmenin birleşimi müşteriler ve personel dahil tüm paydaşlar için değer yaratacaktır,” dedi. “Mack Brooks, geniş çapta tanınmışlığa sahip pazar lideri bir sergi organizatörü olarak bu sergileri Reed Exhibitions’ın müşteri değeri ve kendi inovasyonunu sağlamadaki gücüyle birlikte yapması son derece değerli bir fırsattır. Müşterilerimiz için, Uluslararası Satış Grubumuz, yenilikçi dijital araçlarımız ve gittikçe daha sofistike müşteri eşleştirme programları gibi üstünlüklerimizle değer yaratabileceğiz. Çalışanlar için ise, Reed Exhibitions, ilgi çekici yeni fırsatlar sunacak. Bu satın alma, mevcut iş kapasitemize doğal katkı sağlayacak şekilde hedefteki fuar portföylerinin satın alınmasıyla desteklenen organik büyüme odaklı stratejimizle aynı doğrultuda yer almaktadır,” diyen Burchett, sözlerini şöyle tamamladı: “Mack Brooks ekibini Reed Exhibitions’e davet etmekten mutluluk duyacağız ve tüm müşterilerimize daha fazla değer yaratmak üzere birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz.”
 
İşlem, geleneksel düzenleyici izinlere tabi ve 2019’un ilk yarısında tamamlanması bekleniyor.