Bağlantı ve sabitleme elemanları sanayisinin dünyadaki bir numaralı fuarı | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Bağlantı ve sabitleme elemanları sanayisinin dünyadaki bir numaralı fuarı

Ekonomide pozitif perspektifle büyüme potansiyeli
 
Alanında dünyanın en önemli fuar etkinliği olan Bağlantı ve Sabitleme Elemanı Teknolojileri Fuarı, 19-21 Mart 2019 tarihlerinde Almanya’da, Stuttgart Messe’nin (Fuar Merkezi) 1, 3 ve 5 numaralı salonlarında gerçekleştirilecek. Fuar alanı bu yıl daha genişletilerek 22.000 metre kareye çıktığından, fuar kapasitesi 2017’de düzenlenen bir önceki etkinliğin toplamını çoktan geçmiş bulunuyor. Kullanılabilir toplam stand alanının %97’den fazlası şimdiden kiralanmış durumda.
 
Bugüne dek 40 ülkeden 900 kuruluş, Mart 2019’daki 8. Uluslararası Bağlantı ve Sabitleme Elemanları Teknolojisi Fuarı’nda katılımcı olarak yerlerini ayırttı. Almanya, Fransa, İtalya, Hollanda, İspanya ve Birleşik Krallık, Avrupa’dan en büyük katılımcıları temsil ediyor. Asyalı katılımcılar ise öncelikle Türkiye, Çin, Hindistan ve Tayvan’dan.
 
Bağlantı ve Sabitleme Elemanları Teknolojisi Fuarı’nın yöneticiliğini organizatör firma Mack Brooks Exhibitions adına yerine getiren Liljana Goszdziewski, “Bağlantı ve sabitleme elemanları sanayisi, önümüzdeki yıllarda olumlu ekonomik gelişmeler beklemektedir,” diyor. “E-mobilite, uzay ve havacılık, inşaat gibi dünya ölçeğinde gelişmekte olan sanayileri göz önünde bulundurarak, bağlantı ve sabitleme elemanlarına talepte artış olacağını öngörüyoruz. Son yıllarda, yeni teknolojiler ile uygulama alanlarının yanı sıra çeşitli yeni malzemelerin kullanıma girmesiyle de pazar dinamik bir gelişme gösterdi,” diye devam ediyor Goszdziewski. “Ayrıca hibrit bağlantı elemanlarının sanayideki yeri sağlamlaştı. Bu nedenle, başta hafif mühendislik uygulamaları olmak üzere çok çeşitli alanlarda esnek ve ileri düzeyde işlevsel çözümler olarak bağlantı ve sabitleme elemanlarından yararlanılmaktadır.”
 
Stuttgart 2019, bağlantı ve sabitleme elemanları sanayisini bütün yönleriyle kapsıyor: sanayi tipi bağlantı ve sabitleme elemanları, inşaatlarda kullanılan sabitleme, montaj ve tesisat sistemleri, ayrıca bağlantı imalat teknolojisi. Fuarın hedef kitlesi distribütörler, tedarikçiler, mühendisler ve diğer sektör profesyonellerinden oluştuğundan bu etkinlik, bütün sektör için buluşma merkezi haline gelecek.
 
Yeni Ziyaretçi Broşürü hazır
 
Stuttgart Bağlantı ve Sabitleme Elemanları Teknolojisi Fuarı’nın yeni Ziyaretçi Broşürü hazır. Broşürde seyahat ve konaklama, bilet fiyatları, ziyaretçilere yönelik hizmetler gibi konularda önemli bilgilere yer veriliyor. İngilizce, Almanca ve İtalyanca olarak hazırlanan broşürü şu adresten fuarın web sitesine giderek istemek mümkün www.fastenerfair.com/stuttgart.
 
Bağlantı ve Sabitleme Elemanları Teknolojisi Fuarı web sitesindeki katılımcı listesi düzenli olarak güncellenmekte ve fuarda stand açan kuruluşlar hakkında pek çok bilgi sunmaktadır (katılımcı profili, çevrimiçi basın panoları, şirket videoları ve iletişim bilgileri gibi). Fuar öncesinde her ay gönderilen bu haber bülteninde fuar, katılımcılar ve sanayi sektörü hakkında en son bilgiler yer alır. 
 
Bağlantı ve Sabitleme Elemanları Teknolojisi Fuarı haber bülteninin (Fastener Fair News) abonelik formu: 
www.fastenerfair.com/stuttgart. Sosyal medyada da Stuttgart 2019’u Facebook, Twitter, LinkedIn ve YouTube’dan izleyebilirsiniz. Resmî hashtag #fastenerfairstuttgart.
 
Stuttgart 2019 Bağlantı ve Sabitleme Elemanları Teknolojisi Fuarı, Stuttgart Messe’nin (Fuar Merkezi) Doğu Kapısı’ndan ulaşılabilecek olan 1, 3 ve 5 numaralı salonlarda gerçekleştirilecek. Fuar ziyaret saatleri, 19 Mart Salı ve 20 Mart Çarşamba günleri 09:00-18:00; 21 Mart Perşembe günü ise 09:00-15:00. Giriş için bilet satışları Ocak 2019’da başlayacak. Biletler web sitesindeki Online Ticket Shop’ta 32 avro. Fuar süresince sergi alanında ise 45 avrodan satılacak. Stuttgart Messe, havaalanının hemen yanında yer alıyor ve otomobille de, toplu taşıma araçlarıyla da ulaşımı gayet kolay.
 
Yapıştırma Teknolojilerine Özel Alan
 
Stuttgart Bağlantı ve Sabitleme Elemanları Teknolojisi Fuarı’nda ilk kez bu yıl yapıştırma teknolojilerine ayrılmış bir özel alan olacak. “Yapıştırma Teknolojileri Özel Alanı”nın odak noktası, modern imalatta önemi giderek artan çözümler. Bunlar, geleneksel bağlantı elemanlarına mükemmel bir takviye oluşturdukları gibi sözgelimi, otomotiv ve elektronik sanayilerindeki hafif konstrüksiyon uygulamalarında yaşamsal önem taşımaktadır.
 
Benzersiz özellikleriyle, çok çeşitli sanayi sektörlerinde karşılaşılan sorunlara hesaplı bir çözüm oluştururlar. Yapıştırma teknolojileri, malzemenin kendi özelliklerini korumasına engel olmaz, daha ince ve daha hafif malzeme kullanımına olanak verir ve kompozit sistemlere kusursuz uyum sağlar.
 
Stuttgart 2019’a katılmakla hâlâ ilgilenen kuruluşlara, fuar organizasyonundan sorumlu Mack Brooks Exhibitions ile en kısa zamanda iletişime geçmelerini öneriyoruz. Sınırlı sayıda stand kalmış olduğunu unutmayın! Daha ayrıntılı bilgiyi Stuttgart Bağlantı ve Sabitleme Teknolojisi Fuarı’nın kendi web sitesinde bulabilirsiniz: www.fastenerfair.com/stuttgart.