Milano ev sahipliğinde Fastener Fair Italy’nin ikincisi başarıyla gerçekleşti 2020 fuarının tarihi belli oldu | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Milano ev sahipliğinde Fastener Fair Italy’nin ikincisi başarıyla gerçekleşti 2020 fuarının tarihi belli oldu

26 ve 27 Eylül’de Mico Milano Congressi’de son derece başarılı bir şekilde gerçekleşen Fastener Fair Italy 2018’i, yöneticiler, mühendisler ve alıcılardan oluşan toplam 2700 kişi ziyaret etti. Bu etkinlik İtalya’da ikinci kez gerçekleşiyor. 
 
Güney holünü dolduracak şekilde 210 bağlantı elemanı ürün ve sistem tedarikçisi fuara katıldı. Katılımcıların %22’sini 13 ülkeyi temsil eden yabancı şirketler oluştururken, İtalya’daki firmaların katılımı 2016 yılına oranla arttı. Bu da, Fastener Fair Italy’nin bu ülkedeki pazar için referans noktası olacak şekilde kurumsallaşmışlığını doğrulamış oldu. Slovenya, Danimarka, Hindistan, Fransa ve ABD’den firmaların da katılım gösterdiği fuarda, güçlü bir şekilde temsil edilen ülkeler arasında Almanya, Türkiye, İngiltere ve İspanya bulunuyor. 
 
Sektördeki öncü dernekler de etkinliği destekleyip heyetleri kendi standlarında karşıladı: İtalyan Bağlantı Elemanları Üreticileri Birliği U.P.I.V.E.B., İtalyan Bağlantı Elemanı Distribütörleri Birliği U.D.I.B. ve İtalyan Metal Kaplama Birliği A.I.F.M.
 
Fuar ziyaretçilerinin oluşturduğu karışım, bağlantı elemanı sektörünün hizmet verdiği pazar çeşitliliğini yansıtıyordu. Ziyaretçilerin çoğunluğu, hepsi tedarik zincirinde satıcılar ve son kullanıcılar için hayati bir rol oynayan toptancılar (%24) ya da distribütörlerden (%42) oluşuyordu. Ziyaretçilerin yaklaşık %20’sini son kullanıcılar oluştururken bağlantı elemanları ve sabitleme üreticileri, katılanların %34’ünü oluşturmuştur.
 
Ziyaretçilerin %28 gibi önemli bir kısmı yabancı olup 62 farklı ülkeyi temsil ediyordu. 
 
Ziyaretçilerin kalitesi de dikkat çekiciydi. İdari müdürler, ortaklar ve yönetim kurulu üyeleri, fuara katılanların %38’ini oluşturuyordu. Bölüm başkanları ve üst düzey yöneticiler toplamda ziyaretçilerin %17’sini oluştururken, %11’ini ise mühendis ve teknisyenler oluşturuyordu. Ziyaretçilerin yaklaşık %18’i tedarik / satın alma departmanlarını temsil etmekteydi.
 
En güçlü şekilde temsil edilen sanayi sektörleri otomotiv sektörü, inşaat, makine mühendisliği, hırdavat / kendin-yap perakendeciliği, elektrikli ürünler / ev aletleri, havacılık, tarım ve yol dışı makineler ile mobilya imalatı olmuştur.
 
2020 için stand alanı artırılıyor
 
Bir sonraki Bağlantı Elemanları Fuarı İtalya için tarihler belirlendi. Serideki üçüncü fuar 11 ve 12 Kasım 2020’de gerçekleşecek. Mekan, Fiera Milano City olacak ve stand alanı için halehazırda çok güçlü bir talep var. Fuarın başarısı neticesinde, yaklaşık 50 şirket, zaten rezerve ettirdikleri yaklaşık 1.900 m²’lik Fastener Fair Italy 2020’ye katılımlarını teyid etti. Buna istinaden, önümüzdeki bu fuar, ek stand alanı sağlamak için geniş Pavilyon 3’te yapılacaktır..